"Тварини просто помруть від холоду"!

Прес релізи

08.10.2021

Парк "XII Місяців", що під Києвом, опинився в критичній ситуації з газом напередодні холодів. "Київоблгаззбут" заявив, що відключає їм тепло, що загрожує загибеллю тварин, які там утримуються.

Про це в коментарі APnews розповів власник парку Михайло Пінчук.

За його словами, все почалося з того, що "Київоблгаззбут" заднім числом повідомив зоопарку про підвищення вартості газу.

"Вони нам де-факто повідомили про підвищення вартості газу в кілька разів. Згідно договору і правил поставки газу, робиться це за 30 днів до, а нам повідомили через 30 днів після. Тобто нам прислали платіжки в кінці серпня і в кінці вересня, що за серпень ми повинні заплатити по 20 грн за куб, а за вересень - по 29 грн за куб. І збираються продовжувати далі в тому ж дусі. До цього ми платили 10 грн за куб. Це те ж саме, що зловити в метро всіх пасажирів і заявити, що вони повинні заплатити ще потрійну вартість за проїзд. Притому, що у нас немає жодної копійки заборгованості", - розповів Михайло.

Підкреслив, що газ - це надсуттєва складова вартості утримання зоопарку, так як в ньому утримуються близько 300 тварин у величезних вольєрах, яких потрібно обігрівати, особливо взимку, інакше вони можуть загинути.

"Загальна площа, яку нам потрібно опалювати, досягає 10000 кв м. І якщо раніше ми платили в пік холодів до 300 тис. гривень на місяць за газ, то з цими тарифами нам доведеться платити по 1 млн грн в місяць. Це непідйомна для нас цифра!", - поділився власник парку "XII місяців".

Додав, що якби їм повідомили про підвищення заздалегідь - можна було б якось вирулити з цієї ситуації. Але зараз ситуація критична.

"Ми могли б щось зробити заздалегідь. Звернутися до когось або підняти трошки ціну на вхід, наприклад, з квітня, щоб прийти до жовтня "з чимось".

Нас постійно порівнюють з муніципальними зоопаркоми, які утримує місто. Місто оплачує їм комуналку, виплачує зарплату співробітникам, закуповує корм тваринам. А ми, природно, все це робимо самі. Люди не розуміють, що за утримання комунальних зоопарків вони вже заплатили своїми податками і тому ці установи можуть ставити символічну ціну на вхідний квиток", - поділився Михайло Пінчук.

За підсумком ситуації зоопарк звернувся до "Київоблгаззбуту" з проханням пояснити, чому їм повідомили про підвищення вартості газу "заднім числом". На що отримали відповідь - з 23 жовтня їх від газу відключать.

"Ми написали прохання не підвищувати вартість заднім числом (згідно договору і здорового глузду) і ввічливо попросили про особисту зустріч. Знаєте, що вони зробили? Прислали Повідомлення про припинення поставок газу в Парк XII Місяців з 23 жовтня (якраз початок холодів).

Ось так це робиться в Україні - коли постачальники ставлять на коліна своїх же українських споживачів, та ще й таких, кому просто нікуди діватися, такі як зоопарк. Ми дійсно зараз стоїмо на порозі того, що нас просто заморозять. Що робити - поки ми не знаємо", - сказав власник.

Відзначимо, що насьогоднішній день результат цієї справи невідомі. Михайло Пінчук розповів, що написав скаргу в НКРЕ і буде чекати результатів її розгляду. Але підкреслює, що якщо газ все ж відключать, тварини будуть хворіти і можуть просто загинути від холоду!← всі новини

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з епідемією.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі.

Тут Ви побачите відео-звернення, де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти тваринам".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців