"Тварини просто помруть від холоду"!

Прес релізи

08.10.2021

Парк "XII Місяців", що під Києвом, опинився в критичній ситуації з газом напередодні холодів. "Київоблгаззбут" заявив, що відключає їм тепло, що загрожує загибеллю тварин, які там утримуються.

Про це в коментарі APnews розповів власник парку Михайло Пінчук.

За його словами, все почалося з того, що "Київоблгаззбут" заднім числом повідомив зоопарку про підвищення вартості газу.

"Вони нам де-факто повідомили про підвищення вартості газу в кілька разів. Згідно договору і правил поставки газу, робиться це за 30 днів до, а нам повідомили через 30 днів після. Тобто нам прислали платіжки в кінці серпня і в кінці вересня, що за серпень ми повинні заплатити по 20 грн за куб, а за вересень - по 29 грн за куб. І збираються продовжувати далі в тому ж дусі. До цього ми платили 10 грн за куб. Це те ж саме, що зловити в метро всіх пасажирів і заявити, що вони повинні заплатити ще потрійну вартість за проїзд. Притому, що у нас немає жодної копійки заборгованості", - розповів Михайло.

Підкреслив, що газ - це надсуттєва складова вартості утримання зоопарку, так як в ньому утримуються близько 300 тварин у величезних вольєрах, яких потрібно обігрівати, особливо взимку, інакше вони можуть загинути.

"Загальна площа, яку нам потрібно опалювати, досягає 10000 кв м. І якщо раніше ми платили в пік холодів до 300 тис. гривень на місяць за газ, то з цими тарифами нам доведеться платити по 1 млн грн в місяць. Це непідйомна для нас цифра!", - поділився власник парку "XII місяців".

Додав, що якби їм повідомили про підвищення заздалегідь - можна було б якось вирулити з цієї ситуації. Але зараз ситуація критична.

"Ми могли б щось зробити заздалегідь. Звернутися до когось або підняти трошки ціну на вхід, наприклад, з квітня, щоб прийти до жовтня "з чимось".

Нас постійно порівнюють з муніципальними зоопаркоми, які утримує місто. Місто оплачує їм комуналку, виплачує зарплату співробітникам, закуповує корм тваринам. А ми, природно, все це робимо самі. Люди не розуміють, що за утримання комунальних зоопарків вони вже заплатили своїми податками і тому ці установи можуть ставити символічну ціну на вхідний квиток", - поділився Михайло Пінчук.

За підсумком ситуації зоопарк звернувся до "Київоблгаззбуту" з проханням пояснити, чому їм повідомили про підвищення вартості газу "заднім числом". На що отримали відповідь - з 23 жовтня їх від газу відключать.

"Ми написали прохання не підвищувати вартість заднім числом (згідно договору і здорового глузду) і ввічливо попросили про особисту зустріч. Знаєте, що вони зробили? Прислали Повідомлення про припинення поставок газу в Парк XII Місяців з 23 жовтня (якраз початок холодів).

Ось так це робиться в Україні - коли постачальники ставлять на коліна своїх же українських споживачів, та ще й таких, кому просто нікуди діватися, такі як зоопарк. Ми дійсно зараз стоїмо на порозі того, що нас просто заморозять. Що робити - поки ми не знаємо", - сказав власник.

Відзначимо, що насьогоднішній день результат цієї справи невідомі. Михайло Пінчук розповів, що написав скаргу в НКРЕ і буде чекати результатів її розгляду. Але підкреслює, що якщо газ все ж відключать, тварини будуть хворіти і можуть просто загинути від холоду!← всі новини

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців