Зелена Мартишка

← повернутися до списку тварин


Ми з Тамарою ходимо парою!

Я ж просто янголятко!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Примати (Primates)

Континент: Африка

Ареал: рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: мартишка зелена (мавпа зелена).(лат.: Chlorocebus sabaeus. англ.: Green monkey (sabaeus monkey)

Довжина тіла: 57-71 см.

Довжина хвоста: 30-48 см.

Вага: від 3,5 до 5 кг.

Зелені грайливі пустунки

Зелена мартишка - це вид мавп, який мешкає в саванах і на узліссях. Як правило, її можна зустріти неподалік від водних джерел. Ніч ця тваринка проводить на гілках дерев або кущів. Кожна зграя (до 80 тварин) мавп складається з декількох груп (від 2 до 11 особин). Їхній склад різноманітний - молоді самці-холостяки; самці, самки і їх потомство. Самки тримаються разом, самці ведуть більш окреме життя. Серед самок і самців існує сувора ієрархічна система. Самець-ватажок виконує сторожові функції. У захисті території від суперників беруть участь особи обох статей.

Пічу та  Зіггі

Наша родина зелених мартишок складається з двох самочок 2014 року народження. Вони відомі своїми веселими та легкими характерами, а також гаміром, який можуть счинити будь-якої хвилини.

Улюблені страви: 

мартишки харчуються плодами і насінням дерев, листям, а також комахами, дрібними птахами і їхніми яйцями, як правило, на землі.

Улюблені розваги:

гратися одне з одним, ховатися в листі, спілкуватися за допомогою міміки. 

 

А чи знаєте ви?

1. Ці мавпи сприяють поширенню рослин: вони з'їдають плоди, не розгризаючи насіння, яке, пройшовши через шлунково-кишковий тракт, разом з випорожненнями потрапляє на землю в місцях, що часто є досить віддаленими від материнського дерева.

2. Дитинчата мавп часто присмоктуються до сосків матери не тому, що їм хочеться їсти, а тому, що такий контакт є для них своєрідною грою.

3. Коли мартишка помічає в гілках змію, вона кричить, оповіщаючи про небезпеку інших мавп. 

4. Самки навчають дитинчат мисливським прийомам і також тому, де можна роздобути їжу і як відрізнити їстівні частини плоду від неїстівних. 

Про що говорять легенди:

Зелена мавпа (як і всі мавпи роду Chlorocebus) була добре знана в Стародавньому Єгипті. Фреска із зображенням мавп, знайдена в Акротірі на середземноморському острові Санторіні, доводить, що ця мавпа була відома і тамтешнім жителям близько 2000 року до н. е . Цей факт, перш за все, відомий як свідчення ранніх контактів між Єгиптом і Акротірі. Крім Африки, ввезені людьми зелені мавпи і верветка також зустрічаються на деяких з Малих Антильських островів (таких як Барбадос, Сент-Кітс і Невіс). 

Ще більше цікавого

x

Дорогие друзья

с началом лета Вас всех, крепкого здоровья и любви Ваших близких!

К огромному несчастью, наш зоопарк оказался в состоянии близком к трагическому в связи с эпидемией. Мы совершенно утратили источники к существованию, не в состоянии урезать наши расходы ниже определённой степени, несём ответственность за то, чтобы животные были накормлены и согреты - обязаны поддерживать жизнь в нашем детище.

Здесь полное видеообращение где я говорю как Директор Благотворительного Фонда Парка XII Месяцев. Пожалуйста послушайте - возможно, Вы сможете нам чем-то помочь. Это можно сделать через кнопку "Допомогти Тваринам"

Или переводом средств на счет нашего Фонда:

Карточный счет (Приват банк), номер карточки 5169 3324 0784 1611

Реквизиты для банковского перевода:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah) в АТ «ОТП БАНК»
Назначение платежа: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Очень признателен и Искренне Ваш,
Михаил Пинчук
Владелец Парка XII Месяцев