Росомаха

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Європа, Північна Америка, Азія

Ареал: тундра, північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: близький до загрозливого

Вид: росомаха (Лат. Gulo gulo. Англ. Wolverine)

Довжина тіла: 76-86 см

Висота у плечах: 35 - 45 см

Вага: 11 - 14 кг, зрідка до 32 кг.

 

Спритний і безстрашний, сильний та завзятий

Россі

Неоднозначна натура, його характер і зухвалий, і обережний водночас. Під час полювання він смілиий та безстрашний, а от потрапляючи на територію людей, цей хижак намагається пересуватись тишком-нишком. Нетовариський і відлюдькуватий Россі доволі швидко звик до людей і став компанійським і ласкавим другом. Він народився 1 жовтня 2013 р. і завжди радий смачним подарункам до дня народження від наших наглядачів. Здебільшого Россі продводить час на землі, але він може швидко лазити по деревах і чудово плаває. Має гострий нюх, хоч і поганий зір та посередній слух. 

Улюблені страви:

Іноді їжа – це просто їжа. Латинська назва росомахи перекладається як «ненаситна» і це справді так – Россі може з'їсти дуже багато їжі за один раз, а що не з'їдає – то зариває, щоб доїсти потім. Найчастіші страви в його меню – лось і північний олень, не відмовляється  і від куріпок, глухарів, зайців, ховрахів і т.д. Восени росомаха активно споживає рослинну їжу – ягоди, кедрові горішки.

Улюблені розваги:

Бігати по снігу, винюхувати здобич і полювати на дичину. Адже саме ці три заняття вдаються росомасі найкраще.

А чи знаєте Ви?

1. Росомаха здатна вплювати здобич, що перевищує її в 5 разів.

2.Росомахи злісні тварини, навіть ведмеді намагаються обійти їх стороною.

3. Дитинчата росомахи добре приручаються до людини, вони стають ручними і не злими. У природі, росомахи живуть 8 — 10 років, у неволі — 17.

4. За два місяці росомаха здатна подолати кілька сотень кілометрів. А ареал проживання одного самця може досягати площі в 2 тисячі квадратних кілометрів. Як сусіди ці хижаки цілком терпимі одне до одного, хіба що в період розмноження самці можуть більш ревниво поставитися до порушення кордонів.

5. Росомаха обожнює зиму і дуже гарно до неї пристосована. Потужні лапи розміром з людську долоню служать відмінними снігоступами, і дозволяю зайти по снігу туди, куди інші тварини практично ніколи не дістаються. Тіло росомахи покрито густим хутром, а теплоізоляція настільки велика, що під ними не тане сніг.

Про що говорять легенди.

Стародавні скандинави, на чиїй території ці тварини мешкали в той час в достатній кількості, вважали, що росомахи - маленькі ведмеді, які, подібно до ліліпутів, з якихось невідомих причин, просто не виростають до звичайних розмірів.

Мисливці російської півночі називають росомаху хитрий диявол, можливо, тому, що вона дуже хитра і не визнає ніяких авторитетів - ні людей, ні звірів.

А індіанці півночі Америки називають росомаху - хитрий trickster, ймовірно через її хитрі, довгі шляхи. І вважають її посланником між реальним світом і світом духів. Вона подібно духу лісу, на мить промайне серед дерев і зникне серед рослинності. Латинське слово, яким називають цю тварину, перекладається як «ненажера». І дійсно, цей звір відрізняється невгамовним апетитом і може з'їсти здобич у багато разів більше себе.

Росомаха – найбільший і найсильний представник родини куницевих. Вона настільки смілива, що нападає навіть на ослабленого лося. Росомахи бігають доволі повільно, проте вони вирізняються витривалістю. Здобич росомаха може переслідувати протягом тривалого часу. Однак замість активного полювання хижак віддає перевагу недоїдкам з бенкету ведмедів і вовків. Іноді росомасі навіть вдається прогнати молодого ведмедя, щоб він залишив свою здобич. Ще одне прізвисько – «гієна півночі» – росомаха отримала за те, що, як і африканська плямиста гієна, вона може розгризати навіть найбільші кістки.

Наприкінці XVIII ст. росомахи зустрічалася по річці Інгулець, добувалася на Поділлі у місті Смолич, в Київській області періодично зустрічалася в першому десятилітті ХХ ст. Останню росомаху було виявлено в 20-х роках ХХ ст. на Рівненщині. Зараз в Україні цей вид не зустрічається. Збереглася росомаха в тайзі й лісотундрі, іноді в тундрі від Баренцового моря до Тихого океану. І сьогодні відомі випадкові заходи росомахи в Прибалтику, Білорусь і в Україну.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців