Рись

← повернутися до списку тварин


Лінкс, просто Лінкс!

Я Вас уважно слухаю!

Моя улюблена страва!

Я бачу тебе наскрізь!

І ти мені подобаешься

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Європа

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: рись звичайна. (Лат. Lynx lynx. Англ. Eurasian lynx)

Довжина тіла: 70-130см, довжина хвоста — від 15-30см

Зріст в холці: 50-75см.

Вага: 18-20 кг.

 

Мисливець з ідеальним слухом

Лінкс

непередбачуваний і потайний. Із цим хижаком треба бути насторожі, бо його наміри не завжди прозорі, але завжди небезпечні для людини. Народився він 25 травня 2012р. Наш Лінкс – чудовий стрибун. Він може стрибати на понад 4 метри завдовжки. 

Лінкс - едина кішка нашого зоопарку, яка не потребує зимового вольєру. На відміну від інших котячих, він прекрасно пристосований до снігу і морозу. Взимку особливо довге хутро на лапах збільшує площу сліду, дозволяючи Лінксу не провалюватися в сніг.Його зимова шерсть дуже густа, пухнаста, з більш менш вираженою плямистістю на спині, боках і ногах. Літнє хутро грубіше, коротше, і забарвлене більш контрастно ніж зимове. 

Улюблені страви:

Зайці-біляки. Однак рись любить і молодих оленів, косуль. Якщо вже цей хижак зовсім не знаходить ніякої їжі, то остерігатися слід і домашнім собакам і кішкам. Варто зазначити, що рись береже фігуру – з'їдає на добу 2-3 кг м'яса, а після розвантажувальних днів може з'їсти вдвічі більше.

Улюблені розваги:

Сидіти в засідці – причому це заняття рисі ніколи не набридає, хоч навіть доведеться так провести цілу добу. Якщо рись не голодна і мріє відпочити, вона вирушає поплавати в найближче водойму. Плаває ця велика кішка просто прекрасно.

 

А чи знаєте Ви?

1. Цікаві факти про рисі, вказують на бездоганне виховання царствених тварин, яким здатні похвалитися далеко не всі люди. Під час зустрічі рисі виконують ритуал вітання – обнюхавши одне в одного носи, вони встають навпроти і починають буцаються лобами так сильно, що лунає кістяний звук. Дружня прихильність виражається у взаємному вилизуванні шерсті.

 

Про що говорять легенди.

Свою назву рисі отримали, завдяки своєму крику, схожому на зловісний регіт. Lynx перекладається з латинської, як сміх.

Стародавні римляни дорого платили за незвичайний камінь, який вони купували у мореплавців. Вони сприймали його за затверділу сечу рисі. Вважалося, що він має численні цілющі властивості, зокрема позбавляє жовтяниці й каменів із сечового міхура. Стародавні люди приписували рисі винятковий зір, звідси пішов вислів «погляд рисі». Утім, це пов’язано з плутаниною назви рисі й імені міфологічного героя Лінсея — лоцмана аргонавтів, який завдяки своєму винятковому зору міг вести корабель навіть під час бурі. Римляни приписували рисі здатність бачити через непрозорі предмети, наприклад через дерево або кам'яну стіну.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців