Білий носоріг

← повернутися до списку тварин


Візит стиліста!

Я люблю це запашне сіно!

Хоч мій зір не дуже гострий, але я добре відчуваю добрих людей!

Дуже дякую, що пригостили мене!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia), Непарнокопитні або непарнопалі (Perissodactyla)

Континент: Африка

Ареал: рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: близький до загрозливого

Вид: Білий носоріг (Лат. Ceratotherium simum, Анг. White rhinoceros (square-lipped rhinoceros))

Висота в плечах: 1,6-2 м. Білий носоріг - друга за величиною сухопутна тварина на планеті після слона

Довжина тіла: 4,2 метра

Вага старих самців: 4-4,5 тонн, часом навіть до 5 (зазвичай 2-2,5 тонни)

 

Арчі - з любов'ю до людей

Наш Арчі особливий! Це найдобріший носоріг в світі. Він категорично не бажає залишатися без спілкування і завжди радий, коли до нього звертається хтось із наглядвчів. Тоді він перетворюється на щеня і легко підскакуючи біжить на зустріч, виляючи своїм маленьким хвостиком. Але це велик таєниця! Офіційно Арчибальд Арчибальдович - солідний та поважний носорог. Народився Арчі 15 травня 2010р

Власне, білого в цьому носорога нічого немає, і назва ця, мабуть, з’явилася при спотворенні бурського слова wijde (широкий, широкомордий), яке англійці за звучанням переробили в «білий». Від англійців назва перейшла в інші мови. Насправді забарвлення цього носорога темна, шиферно-сіра, лише трохи більш світла, ніж у чорного.
 

Улюблені сімейні страви:

Відбірне сіно та соковита смачна трава, морква, яблука і особливо солодкий гарбуз.

Улюблені розваги:

Насолоджуватися смаком трави, неспішно пити воду, приймати грязьові ванни, та бешкетувати у відкритому вольєрі

А чи знаете ви?

1. Носороги живуть на землі вже 50 мільйонів років.

2. Носоріг — друге по розмірам наземне тварина після слона. Протяжність його тіла 5 м, висота 1-2 м, а маса 2-4 т. Носороги мають товсту шкіру, а на голові 1-2 роги. Від деколи рогів може бути 3-5 (у чорного носорога). Ріг за будовою нагадує копито (або ж наші з вами нігті). Його довжина може бути вище 1,5 м.

3. Носорогів по праву можна вважати довгожителями. Так, в середньому вони живуть 50-60 років. Вони тримаються по 1 або ж парами (самка з дитинчам). Самка народжує одного дитинчати (не часто 2) раз на 2-3 роки після 17-19 місяців виношування. Дитинча залишається з мамою до народження наступного потомства.

4.Носороги володіють поганою пам'яттю. Це пов'язано з їх короткозорістю. Саме із-за неї ці тварини буквально прив'язані до певної території. Тому їм складно розселятися самостійно, навіть якщо особин у районі їх проживання стає дуже багато.

5. На даний момент на Землі залишилося 5 видів носорогів: індійський, яванський і суматранський — в Азії, чорний і білий — в Африці. Всі види носорогів під небезпекою зникнення і занесені до Червоної книги.

6. Помилково існує думка про те, що найближчі брати носорогів – це гіпопотами. Насправді ж – це коні. Дивовижний факт, адже вони абсолютно один на одного не схожі.

7. Сплять носороги дуже міцно. При цьому забувають про можливу небезпеку. При бажанні можна легко підкрастися до сплячого носорогові і при цьому, природно, залишитися непоміченим.

8. Різні види носорогів володіють різним характером. Наприклад, чорні носороги не на жарт запальні. Взагалі, носороги - боязкі звірі, вони уникають близькості до людини. Якщо такий носоріг випадково наткнеться на щось і вважатиме це щось небезпечне, то моментально кинеться назустріч. А зупинити носорогів неможливо при такій вазі вони можуть розганятися до 45 кілометрів на годину! Білі носороги відрізняються більш миролюбним характером. А якщо в молодому віці взяти їх в зоопарк, то і взагалі стають ручними, дуже люблять, коли їх пестять.

 

Про що говорять легенди:

«Єдиноріг» - під такою назвою був довгий час відомий цей гігант. Про його силу, вдачу і звички розповідали всілякі небилиці. Кров єдинорога вважалася унікальним ліками від усіх хвороб, кубкам, виготовленим з рогу носорога, приписувалась магічна властивість шипіти, якщо в них наллють отруту. Але сьогодні, фантастичний ореол таємничості, що оточував цю тварину, розсіявся, та й самих носорогів мало залишилося в усьому світі. Жителі Північного Ємену платять шалені гроші за його ріг, з якого роблять різьблені рукоятки для традиційних місцевих кинджалів, а в Індії і Китаї вони користуються величезним попитом як лікарське зілля.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з епідемією.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі.

Тут Ви побачите відео-звернення, де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти тваринам".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців