Білий носоріг

← повернутися до списку тварин


Візит стиліста!

Я люблю це запашне сіно!

Хоч мій зір не дуже гострий, але я добре відчуваю добрих людей!

Дуже дякую, що пригостили мене!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia), Непарнокопитні або непарнопалі (Perissodactyla)

Континент: Африка

Ареал: рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: близький до загрозливого

Вид: Білий носоріг (Лат. Ceratotherium simum, Анг. White rhinoceros (square-lipped rhinoceros))

Висота в плечах: 1,6-2 м. Білий носоріг - друга за величиною сухопутна тварина на планеті після слона

Довжина тіла: 4,2 метра

Вага старих самців: 4-4,5 тонн, часом навіть до 5 (зазвичай 2-2,5 тонни)

 

Арчі - з любов'ю до людей

Наш Арчі особливий! Це найдобріший носоріг в світі. Він категорично не бажає залишатися без спілкування і завжди радий, коли до нього звертається хтось із наглядвчів. Тоді він перетворюється на щеня і легко підскакуючи біжить на зустріч, виляючи своїм маленьким хвостиком. Але це велик таєниця! Офіційно Арчибальд Арчибальдович - солідний та поважний носорог. Народився Арчі 15 травня 2010р

Власне, білого в цьому носорога нічого немає, і назва ця, мабуть, з’явилася при спотворенні бурського слова wijde (широкий, широкомордий), яке англійці за звучанням переробили в «білий». Від англійців назва перейшла в інші мови. Насправді забарвлення цього носорога темна, шиферно-сіра, лише трохи більш світла, ніж у чорного.
 

Улюблені сімейні страви:

Відбірне сіно та соковита смачна трава, морква, яблука і особливо солодкий гарбуз.

Улюблені розваги:

Насолоджуватися смаком трави, неспішно пити воду, приймати грязьові ванни, та бешкетувати у відкритому вольєрі

А чи знаете ви?

1. Носороги живуть на землі вже 50 мільйонів років.

2. Носоріг — друге по розмірам наземне тварина після слона. Протяжність його тіла 5 м, висота 1-2 м, а маса 2-4 т. Носороги мають товсту шкіру, а на голові 1-2 роги. Від деколи рогів може бути 3-5 (у чорного носорога). Ріг за будовою нагадує копито (або ж наші з вами нігті). Його довжина може бути вище 1,5 м.

3. Носорогів по праву можна вважати довгожителями. Так, в середньому вони живуть 50-60 років. Вони тримаються по 1 або ж парами (самка з дитинчам). Самка народжує одного дитинчати (не часто 2) раз на 2-3 роки після 17-19 місяців виношування. Дитинча залишається з мамою до народження наступного потомства.

4.Носороги володіють поганою пам'яттю. Це пов'язано з їх короткозорістю. Саме із-за неї ці тварини буквально прив'язані до певної території. Тому їм складно розселятися самостійно, навіть якщо особин у районі їх проживання стає дуже багато.

5. На даний момент на Землі залишилося 5 видів носорогів: індійський, яванський і суматранський — в Азії, чорний і білий — в Африці. Всі види носорогів під небезпекою зникнення і занесені до Червоної книги.

6. Помилково існує думка про те, що найближчі брати носорогів – це гіпопотами. Насправді ж – це коні. Дивовижний факт, адже вони абсолютно один на одного не схожі.

7. Сплять носороги дуже міцно. При цьому забувають про можливу небезпеку. При бажанні можна легко підкрастися до сплячого носорогові і при цьому, природно, залишитися непоміченим.

8. Різні види носорогів володіють різним характером. Наприклад, чорні носороги не на жарт запальні. Взагалі, носороги - боязкі звірі, вони уникають близькості до людини. Якщо такий носоріг випадково наткнеться на щось і вважатиме це щось небезпечне, то моментально кинеться назустріч. А зупинити носорогів неможливо при такій вазі вони можуть розганятися до 45 кілометрів на годину! Білі носороги відрізняються більш миролюбним характером. А якщо в молодому віці взяти їх в зоопарк, то і взагалі стають ручними, дуже люблять, коли їх пестять.

 

Про що говорять легенди:

«Єдиноріг» - під такою назвою був довгий час відомий цей гігант. Про його силу, вдачу і звички розповідали всілякі небилиці. Кров єдинорога вважалася унікальним ліками від усіх хвороб, кубкам, виготовленим з рогу носорога, приписувалась магічна властивість шипіти, якщо в них наллють отруту. Але сьогодні, фантастичний ореол таємничості, що оточував цю тварину, розсіявся, та й самих носорогів мало залишилося в усьому світі. Жителі Північного Ємену платять шалені гроші за його ріг, з якого роблять різьблені рукоятки для традиційних місцевих кинджалів, а в Індії і Китаї вони користуються величезним попитом як лікарське зілля.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців