Бурий камчатський ведмідь

← повернутися до списку тварин


Тобі

і ласий шматочок улюбленого хліба

Майстер клас із синхронного плавання.

Куба перед зануренням.

Гей, малі, давайте до нас плескатися!

Трохи пограли, тепер час поповнити запаси.

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Європа, Азія

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: сибірський бурий ведмідь.(Лат. Ursus arctos beringianus.Англ. Kamchatka brown bear).

Довжина тіла: 1,2 – 2 м

Зріст в холці: 1 м. Один з найбільших підвидів – камчатський бурий ведмідь, який живе у нас, — значно більший. Деякі його особини, вставши на задні лапи, сягають 2,8 – 3 м. Найдрібніші особини мешкають в Європі, найбільші – на Алясці та Камчатці.

Вага: понад 500 кг, траплялися гіганти вагою 700 кг.

 

Тобі і Куба - клишоногі брати

Тобі і Куба - представники найбільших в світі, і одні з найбільших наземних хижаків. Наші ведмежата народилися 1 лютого 2012 р. Вони настільки звикли разом ділити і їжу і розваги, що не уявляють і дня один без одного.

Найбільша зафіксована особина камчатського ведмедя важила 600 кг, однак, вважається, що самці в період посиленого осіннього харчування можуть досягати 700 кг.

Ця парочка спокійна і мелонхолійна і навіть дещо боягузлива, що є результатом їхнього мирного і спокійного життя, в якій немає місця складнощів і інших неприємностей. Але, все ж, ці хлопці мають неймовірну силу, тому вони можуть бути небезпечними, як і будь-які дикі тварини, особливо для безвідповідальних відвідувачів. Вони дуже витривалі і до того ж мають миттєвою реакцією. Лапами з величезними кігтями камчатські ведмеді можуть з легкістю вивертати камені, а сильними щелепами розгризати кістки. Живуть бурі ведмеді 35-50 років.

В стосунках між собою Тобі і Куба грайливі, ала іноді можна спостерігати зміни настрою від абсолютно спокійного стану до раптової спалаху гніву, то в одного, то іншого брата. З дратівливістю і запальністю пов'язана і протилежна властивість характеру братів - вміння швидко заспокоїтись та забути образи.

Цікаво, що настільки велика і потужна тварина здатна до гнучких і дрібних рухів. Ми не один раз спостерігали, як Тобі на галявині, сидів і, витягнувши вперед одну із задніх лап і нагнувши допитливо голову набік, делікатно виколупував корінці з під каменів, причому робив це кігтями однієї з передніх лап.

Тобі і Куба, які і всі камчатські ведмеді є відмінними плавцями. Отже приходьте і подивіться на тренування наших плавців!

Улюблені сімейні страви:

Для Тобі, як і Куби, в меню є риба, хліб, яблука й морква. Але Тобі дуже полюбляє хліб і іноді навіть згоден помінятися з Кубою на рибу.

Улюблені розваги:

Ловити живу рибу в тазику, грітися на сонці й ліниво роздивлятися відвідувачів, купатися в сонячну погоду в особистому басейні.

 

А чи знаєте Ви?

1. Ведмеді неймовірно розумні. Так наприклад, багато мисливців і спостерігачі стверджують, що ведмеді підкидають каміння і палиці в капкани, щоб їх знешкодити і отримати приманку; часто заплутують сліди, ходячи задом в перед і колами. Бурі ведмеді на пам’ять знають всі в своїй околиці галявини з ягодами, фруктами і грибами, і знають коли вони дозріють.

2. Термін життя ведмедів в дикій природі приблизно 30 років. Найстаріший відомий ведмідь прожив у зоопарку 47 років.

3. Ведмедів прийнято вважати клишоногими, але це зовсім не так. Вся справа в їх незвичайної ході: ведмеді одночасно спираються на дві ліві лапи або на дві праві, от і створюється враження, ніби тварина перевалюється з одного боку на інший.

4. У ведмедів два шари шерсті. Перший шар короткий і щільний, служить він для утримання тепла. Другий — довгий і рідкісний, призначений для захисту від води.

5. Під час сплячки ведмідь втрачає від 30 до 50 % маси тіла. І якщо нормальний пульс ведмедя 40 ударів на хвилину, то коли він впадає в сплячку пульс знижується до 8 ударів на хвилину.

6. Ведмеді є єдиними хижаками, які регулярно їдять і м’ясо, і рослини. З цієї причини, вони мають різні зуби, спеціально для м’яса і рослинної їжі.

7. Новорожденний бурий ведмідь може важити менше півкіло. У зрілому віці його вага збільшується в 1000 разів. Якби люди росли як ведмеді то в дорослому віці вони б важили більше 6000 кг.

 

Про що говорять легенди.

Ця тварина настільки популярна, що в європейській фольклорній традиції її називають просто «ведмедем» на відміну від інших представників родини. В індоєвропейській прамові його назва звучить як «артко», у праслов'янській мові – «меду єдъ», в германських мовах корінь бер- етимологічно пов’язаний з бурим кольором, в українській мові його називають ще «бурмило».

У міфології та культурі різних народів ведмідь посідає чільне місце. Культові зображення ведмедя відомі, починаючи ще з палеоліту. Ведмідь був (і подекуди є і тепер) родовим тотемом у багатьох народів Євразії. Також завдяки міфам іменем цього звіра названо сузір'я Великої та Малої Ведмедиць. У геральдиці ведмідь уособлює силу та витривалість. Він зображений на гербі Закарпаття (Карпатської України).

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з епідемією.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі.

Тут Ви побачите відео-звернення, де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти тваринам".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців