Бурий камчатський ведмідь

← повернутися до списку тварин


Тобі

і ласий шматочок улюбленого хліба

Майстер клас із синхронного плавання.

Куба перед зануренням.

Гей, малі, давайте до нас плескатися!

Трохи пограли, тепер час поповнити запаси.

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Європа, Азія

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: сибірський бурий ведмідь.(Лат. Ursus arctos beringianus.Англ. Kamchatka brown bear).

Довжина тіла: 1,2 – 2 м

Зріст в холці: 1 м. Один з найбільших підвидів – камчатський бурий ведмідь, який живе у нас, — значно більший. Деякі його особини, вставши на задні лапи, сягають 2,8 – 3 м. Найдрібніші особини мешкають в Європі, найбільші – на Алясці та Камчатці.

Вага: понад 500 кг, траплялися гіганти вагою 700 кг.

 

Тобі і Куба - клишоногі брати

Тобі і Куба - представники найбільших в світі, і одні з найбільших наземних хижаків. Наші ведмежата народилися 1 лютого 2012 р. Вони настільки звикли разом ділити і їжу і розваги, що не уявляють і дня один без одного.

Найбільша зафіксована особина камчатського ведмедя важила 600 кг, однак, вважається, що самці в період посиленого осіннього харчування можуть досягати 700 кг.

Ця парочка спокійна і мелонхолійна і навіть дещо боягузлива, що є результатом їхнього мирного і спокійного життя, в якій немає місця складнощів і інших неприємностей. Але, все ж, ці хлопці мають неймовірну силу, тому вони можуть бути небезпечними, як і будь-які дикі тварини, особливо для безвідповідальних відвідувачів. Вони дуже витривалі і до того ж мають миттєвою реакцією. Лапами з величезними кігтями камчатські ведмеді можуть з легкістю вивертати камені, а сильними щелепами розгризати кістки. Живуть бурі ведмеді 35-50 років.

В стосунках між собою Тобі і Куба грайливі, ала іноді можна спостерігати зміни настрою від абсолютно спокійного стану до раптової спалаху гніву, то в одного, то іншого брата. З дратівливістю і запальністю пов'язана і протилежна властивість характеру братів - вміння швидко заспокоїтись та забути образи.

Цікаво, що настільки велика і потужна тварина здатна до гнучких і дрібних рухів. Ми не один раз спостерігали, як Тобі на галявині, сидів і, витягнувши вперед одну із задніх лап і нагнувши допитливо голову набік, делікатно виколупував корінці з під каменів, причому робив це кігтями однієї з передніх лап.

Тобі і Куба, які і всі камчатські ведмеді є відмінними плавцями. Отже приходьте і подивіться на тренування наших плавців!

Улюблені сімейні страви:

Для Тобі, як і Куби, в меню є риба, хліб, яблука й морква. Але Тобі дуже полюбляє хліб і іноді навіть згоден помінятися з Кубою на рибу.

Улюблені розваги:

Ловити живу рибу в тазику, грітися на сонці й ліниво роздивлятися відвідувачів, купатися в сонячну погоду в особистому басейні.

 

А чи знаєте Ви?

1. Ведмеді неймовірно розумні. Так наприклад, багато мисливців і спостерігачі стверджують, що ведмеді підкидають каміння і палиці в капкани, щоб їх знешкодити і отримати приманку; часто заплутують сліди, ходячи задом в перед і колами. Бурі ведмеді на пам’ять знають всі в своїй околиці галявини з ягодами, фруктами і грибами, і знають коли вони дозріють.

2. Термін життя ведмедів в дикій природі приблизно 30 років. Найстаріший відомий ведмідь прожив у зоопарку 47 років.

3. Ведмедів прийнято вважати клишоногими, але це зовсім не так. Вся справа в їх незвичайної ході: ведмеді одночасно спираються на дві ліві лапи або на дві праві, от і створюється враження, ніби тварина перевалюється з одного боку на інший.

4. У ведмедів два шари шерсті. Перший шар короткий і щільний, служить він для утримання тепла. Другий — довгий і рідкісний, призначений для захисту від води.

5. Під час сплячки ведмідь втрачає від 30 до 50 % маси тіла. І якщо нормальний пульс ведмедя 40 ударів на хвилину, то коли він впадає в сплячку пульс знижується до 8 ударів на хвилину.

6. Ведмеді є єдиними хижаками, які регулярно їдять і м’ясо, і рослини. З цієї причини, вони мають різні зуби, спеціально для м’яса і рослинної їжі.

7. Новорожденний бурий ведмідь може важити менше півкіло. У зрілому віці його вага збільшується в 1000 разів. Якби люди росли як ведмеді то в дорослому віці вони б важили більше 6000 кг.

 

Про що говорять легенди.

Ця тварина настільки популярна, що в європейській фольклорній традиції її називають просто «ведмедем» на відміну від інших представників родини. В індоєвропейській прамові його назва звучить як «артко», у праслов'янській мові – «меду єдъ», в германських мовах корінь бер- етимологічно пов’язаний з бурим кольором, в українській мові його називають ще «бурмило».

У міфології та культурі різних народів ведмідь посідає чільне місце. Культові зображення ведмедя відомі, починаючи ще з палеоліту. Ведмідь був (і подекуди є і тепер) родовим тотемом у багатьох народів Євразії. Також завдяки міфам іменем цього звіра названо сузір'я Великої та Малої Ведмедиць. У геральдиці ведмідь уособлює силу та витривалість. Він зображений на гербі Закарпаття (Карпатської України).

Ще більше цікавого

x

Дорогие друзья

с началом лета Вас всех, крепкого здоровья и любви Ваших близких!

К огромному несчастью, наш зоопарк оказался в состоянии близком к трагическому в связи с эпидемией. Мы совершенно утратили источники к существованию, не в состоянии урезать наши расходы ниже определённой степени, несём ответственность за то, чтобы животные были накормлены и согреты - обязаны поддерживать жизнь в нашем детище.

Здесь полное видеообращение где я говорю как Директор Благотворительного Фонда Парка XII Месяцев. Пожалуйста послушайте - возможно, Вы сможете нам чем-то помочь. Это можно сделать через кнопку "Допомогти Тваринам"

Или переводом средств на счет нашего Фонда:

Карточный счет (Приват банк), номер карточки 5169 3324 0784 1611

Реквизиты для банковского перевода:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah) в АТ «ОТП БАНК»
Назначение платежа: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Очень признателен и Искренне Ваш,
Михаил Пинчук
Владелец Парка XII Месяцев