Макака Магот

← повернутися до списку тварин


Я сьогодні не в гуморі:

А тепер в гуморі

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Примати (Primates)

Континент: Європа, Африка

Ареал: високогір'я

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Вид: макака лісовий, або магот, або «бербер».(лат.: Macaca sylvanus. англ.: Barbary macaque (Barbary ape, magot).

Зріст: від 40 до 80 см.

Вага: від 6 до 15 кг.

 

Безхвості маготи - красені

Маготи - красиві мавпи. Від інших макаків вони відрізняються відсутністю хвоста. Колись маготи мешкали в Європі, а нині вони зустрічаються в Тунісі, Алжирі, Марокко і на Гібралтарі.  Маготи проводять ночі на гілках дерев або серед скель. Вдень вони повільно пересуваються по своїй ділянці у пошуках їжі. Частіше, ніж інші мавпи, маготи перемішаються на чотирьох лапах, а на задні кінцівки вони піднімаються тільки тоді, коли хочуть роздивитися все навкруги.

Форос

Приязний, спокійний та доброзичливий самець. Він любить дітлахів та охоче посміхається їм, заграє. Народився 2011 року.

Масандра

Народилася 2013 року, полюбляє обшукувати шерсть своїх друзів, дуже мила та тиха самочка.

Ореанда

Приваблива молода самиця, з веселою вдачею. Вона відома пустунка - стрибає з одного місця на інше чи "корчить рожиці". Народилася 2014 року.

Улюблені страви:

всеїдний, харчується як рослинною їжею: плодами, злаками, насінням хвойних дерев; так і тваринною –  пташиними яйцями і комахами (сарана, жуки, метелики).

Улюблені розваги: 

гратися одне з одним. Самці охоче вовтузяться навіть з чужими дитинчатами і часто всюди тягають з собою обраного серед малюків улюбленця. Самець його чистить, розважає і показує своїм товаришам.

 

А чи знаєте ви?

1. На Гіблартарі маготи знаходяться під охороною, а їхня чисельність поповнюється за рахунок особин з Африки.

2. У 1763 році граф фон Шліффен привіз з Африки у свій маєток Вільдхаузен стадо маготів і помістив їх у величезний вольєр. Таким чином тварини жили там протягом 20 років.

3. Дорослі самці починають піклуватися про дитинчат вже через декілька днів після їх народження. Вони носять їх на руках, захищають від холоду, доглядають за шерстю і граються з ними. 

4. Свого характерного червонувато-оливкового забарвлення маготи набувають лише у віці 4-5 років, до того вони мають шерсть чорного кольору зі світлим обличчям.

 

Про що говорять легенди:

Чи були б ви вражені, якби в європейському лісі вам довелося зустрітися з мавпою? У нашій уяві мавпи пов’язуються з тропічними лісами, джунглями або, зрештою, з саванами, хоча це і не завжди відповідає дійсності. Невелика популяція мавп живе в Європі на скелях Гібралтару. Це передовий форпост маготи (Macaca sylvanus) – майже безхвостого макака завбільшки з пуделя. Його батьківщиною була північно-західна Африка. На початку XIX ст. на скелях Гібралтару і в прилеглих лісах жило близько 130 цих мавп. Можливо, це були залишки єдиної природної європейської популяції маготи, оскільки в цих місцях палеонтологи знаходили рештки вимерлих приматів. Гібралтарська протока в найвужчому місці має ширину близько 14 км. І легенда свідчить, що мавпи приходять з Африки і йдуть назад через підземний хід, який з'єднує Гібралтар з Марокко. 1863 року на острові залишалося всього троє тварин. Після чого за спеціальним розпорядженням королеви Великобританії з Марокко завезли поповнення – близько 200 приматів того самого виду. Причиною настільки зворушливої турботи про макаку–магота стало давнє повір’я. Згідно якого, поки на Гібралтарі живе хоча б один магот, він належатиме британській короні. Також відомий і афоризм, пов’язаний з цим повір’ям, який ілюструє рішучість Великобританії зберігати свій контроль над Гібралтаром за будь-яку ціну: «Ми захищатимемо мавп до останнього англійця». Пізніше, у розпал Другої світової війни прем'єр-міністр Великобританії Уїнстон Черчілль, стурбований повторним скороченням чисельності на Гібралтарі цих священних для британців тварин, наказав терміново завезти нових маготів з Північної Африки. Примати успішно пережили війну, і тварини, які зараз проживають на Гібралтарі, - прямі нащадки тих самих легендарних макак-маготів, які морально надихали англійських солдатів під час Другої світової війни.

Ще більше цікавого

x

Дорогие друзья

с началом лета Вас всех, крепкого здоровья и любви Ваших близких!

К огромному несчастью, наш зоопарк оказался в состоянии близком к трагическому в связи с эпидемией. Мы совершенно утратили источники к существованию, не в состоянии урезать наши расходы ниже определённой степени, несём ответственность за то, чтобы животные были накормлены и согреты - обязаны поддерживать жизнь в нашем детище.

Здесь полное видеообращение где я говорю как Директор Благотворительного Фонда Парка XII Месяцев. Пожалуйста послушайте - возможно, Вы сможете нам чем-то помочь. Это можно сделать через кнопку "Допомогти Тваринам"

Или переводом средств на счет нашего Фонда:

Карточный счет (Приват банк), номер карточки 5169 3324 0784 1611

Реквизиты для банковского перевода:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah) в АТ «ОТП БАНК»
Назначение платежа: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Очень признателен и Искренне Ваш,
Михаил Пинчук
Владелец Парка XII Месяцев