Кінкажу

← повернутися до списку тварин


Привіт, Я Міккі!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Південна Америка

Ареал: джунглі

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: кінкажу(Лат.Potos flavus,Англ.Кinkajou.)

Довжина: від 45 до 75 см, зазвичай самці більші, ніж самки,кінкажу за розміром приблизно як домашня кішка

Вага: від 2 до 4 кг

 

Міккі - медовий ведмідь

Дивна тваринка: розміром з домашню кішку, мордочкою – вилитий ведмежа, тіло від видри, хвіст, як у мавпи, а грайливий і цікавий характер дістався йому від єнота. Він народився 15 жовтня 2008 р. Міккі допитливий, привітний і доброзичливий. Він дозволяє погладити себе, не заперечує, коли його беруть на руки, але не любить, коли його турбують під час сну, а спати він воліє вдень, тому може і вкусити, якщо люди будуть занадто нав’язливі, а зубки у кінкажу гострі і немалі! 

Міккі – ходяче протиріччя. Він – незабутній ласун, обожнює мед, квітковий пилок і солодкі фрукти, хоча належить до хижих ссавців і іноді ласує комахами або жабами. Міккі не любить залишатися на самоті, але в той же час, не любить яскравого світла і великої кількості сторонніх на території, яку він вважає своєю. І хоча його розміри невеликі, цей "квітковий ведмедик", так ще його називають, любить простір, тому що дуже рухливий і енергійний, обожнює лазити, бігати і грати. І зовнішнім виглядом, і характером кінкажу нагадує улюблену м’яку плюшеву іграшку.

Улюблені  страви:

Кінкажу – хижа тварина, її раціон складається з жаб, ящірок і комах. Але насправді більшість кінкажу – ласуни. Вони люблять мед, нектар і фрукти. Якщо кінкажу не змушений добувати собі їжу сам, а його годує людина, то меню розширюється. І до його складу вже входять перепелині яйця, сир і йогурти, м'ясо й варена риба, миші.

Улюблені розваги:

Удень ці кумедні тварини сплять, а вночі виходять на полювання. Іноді в особливо радісні дні кінкажу розгойдуються на деревах, демонструючи свою спритність і хорошу фізичну форму.

А чи знаете ви?

1. На горлі й животі у тварини є залози, які виробляють солодкватий мускусний запах.

2. Рот тварини дуже маленький, але коли кінкажу висуне свій тонкий язик, то усіх здивує: він завдовжки близько 20 см.

3. Задні лапи тварини довші за передні і можуть обертатися на 180 градусів на щиколотках. Це дозволяє кінкажу звисати на задніх лапах з гілки, чіпляючись гострими кігтями. На відміну від кішок, звір не може втягувати кігті.

4. Дивовижно, що слух і нюх у дитинчат кінкажу з'являється на два тижні раніше, ніж зір.

5. Незвичайна і сімейна організація кінкажу – в природі їхня сім'я складається з двох самців, самки, підлітка і дитинчати. Вони доглядають і піклуються одне про одного, разом сплять, але полюють завжди поодинці.

6. У деяких районах кінкажу відомий також під ім'ям „пот-то". Однак із мавпою потто, що мешкає в Африці, він не має нічого спільного.

7. У Болівії розповідають про таємничу тварину - мешканця джунглів, якого називають „неро-неро". Вважають, що вона нападає на людей. За описом ця істота нагадує кінкажу, але не доказано, що вона може нападати на людей.

8. Кінкажу - це єдиний хижак, що має хапальний хвіст.

Про що говорять легенди:

Ця дивовижна нічна тварина настільки не схожа на інших єнотів, що навіть на батьківщині – у південній Америці – не має власної назви. Її постійно прозивають іменами інших тварин. У Сальвадорі, Гватемалі й Гондурасі кінкажу зазвичай називають micoleón, що означає «лев-мавпа». У Перу його назва liron – «ведмідь-мавпа». Але найпоширеніше його ім'я – kinkajou – запозичене з мови амазонських індіанців і означає «медовий ведмідь». Ці тварини обожнюють мед і солодощі. 

Ці звірі – дуже популярні домашні улюбленці, особливо в Мексиці й США. Утім, якби ви сказали, що хочете собі «медового ведмедя», вас не зрозуміли би і навіть злякалися за вашу долю – оскільки там також мешкає «медовий» ведмідь, але справжній, який належить до сімейства медведевих – біруанг. Ось такий він, наш кінкажу – звір із безліччю імен.

Ще більше цікавого

x

Дорогие друзья

с началом лета Вас всех, крепкого здоровья и любви Ваших близких!

К огромному несчастью, наш зоопарк оказался в состоянии близком к трагическому в связи с эпидемией. Мы совершенно утратили источники к существованию, не в состоянии урезать наши расходы ниже определённой степени, несём ответственность за то, чтобы животные были накормлены и согреты - обязаны поддерживать жизнь в нашем детище.

Здесь полное видеообращение где я говорю как Директор Благотворительного Фонда Парка XII Месяцев. Пожалуйста послушайте - возможно, Вы сможете нам чем-то помочь. Это можно сделать через кнопку "Допомогти Тваринам"

Или переводом средств на счет нашего Фонда:

Карточный счет (Приват банк), номер карточки 5169 3324 0784 1611

Реквизиты для банковского перевода:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah) в АТ «ОТП БАНК»
Назначение платежа: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Очень признателен и Искренне Ваш,
Михаил Пинчук
Владелец Парка XII Месяцев