Каракал

← повернутися до списку тварин


Афон на тренуванні у спортивній залі!

Мірцелла - забіяка, до Афона загравака!

А хто з Вас не любить сонячні вани?

А ну, Афончик, дожини!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Африка, Азія

Ареал: пустеля, рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: каракал (Лат. Сaracal caracal, Англ. Caracal)

Довжина тіла: 65-82 см;

Зріст в холці: 45 см

Вага: 13-22 кг.

 

Каракали - чорновухі газелеві кішки

Афон.

Допитливий, непосидючий, ласкавий і товариський. Ця витончена ефектна кішка обожнює спілкування з дітьми і дорослими. Іноді  може здивувати несподіваними сплесками активності з подальшим 15-годинним відпочинком. Народився цей красень 3 березня 2011р.

Мірцелла.

Ніжна, граційна. добра господиня, яка народилася 7 червня 2011р. За ступенем м'якості характеру Мірцела може впевнено конкурувати з деякими породами домашніх кішок. Але вона дуже ревниво оберігає свою домівку від небажаних гостей. Вона з радісттю грається зі своїм другом Афоном, щоб дещо підтягнути мязи і виплеснути зайву енергію

Улюблені сімейні страви:

Перш за все, це тушканчики, ховрахи та інші гризуни, на другому місці в меню  – невеликі антилопи, на третьому – дикобрази, рептилії, лисиці, молоді страуси. До речі, каракали довго обходяться без води – їм вистачає води у здобичі.

Улюблені розваги:

Бігати за м'ячиком, спостерігати за подіями з невеликої ущелини. Грати у схованки. Каракали добре маскуються в дикій природі, і, якщо ви не бачите каракала, це не означає, що його там немає.

 

А чи знаєте Ви?

1. Каракал може вбити навіть великого хижого птаха, наприклад, степового або бойового орла.

2. Каракала часто ще називають пустельною риссю, проте рись не зможе жити в безлісій пустелі, де каракал почувається, як удома.

3. Назва цих котячих походить від турецького слова „каракалак", що значить „чорне вухо".

4. Каракал поводиться дуже тихо, але він також може гарчати, як леопард. Якщо його несподівано застати біля здобичі, він шипить і гарчить, як усі котячі.

5. Знаєте, яка частина тіла каракала викликає заздрісні зітхання наших бігунів і стрибунів? Ноги! Вони такі м'язисті та сильні, що є дуже потужною зброєю каракала.

6. Шлюбний період у каракалів починається з кашлю. Ні, вони не хворіють, це такий специфічний заклик до шлюбних ігор. Самка вибирає собі кілька сильних і красивих самців – і через 70-80 днів приводить на світ потомство. Зазвичай народжуються від 1 до 6 кошенят, які вже через два тижні цілком самостійні, але мама-каракал все одно їх захищає, бо на допомогу самця не сподівається, він не бере участі у вихованні.

Про що говорять легенди.

Про чутливість слуху цього хижака в Туркменії існує легенда, за якою каракал рятує царського сина, котрий заблукав у Каракумський пісках. Цей принц-невдаха вирушив на пошуки пригод, отримав поранення і в довершення всього загубився. Маючи гострий слух, палацовий каракал знайшов вельможу в Каракумський пісках – худого і голодного. Царський син пішов за звіром, поки той його не вивів до людей.

Ще більше цікавого

x

Дорогие друзья

с началом лета Вас всех, крепкого здоровья и любви Ваших близких!

К огромному несчастью, наш зоопарк оказался в состоянии близком к трагическому в связи с эпидемией. Мы совершенно утратили источники к существованию, не в состоянии урезать наши расходы ниже определённой степени, несём ответственность за то, чтобы животные были накормлены и согреты - обязаны поддерживать жизнь в нашем детище.

Здесь полное видеообращение где я говорю как Директор Благотворительного Фонда Парка XII Месяцев. Пожалуйста послушайте - возможно, Вы сможете нам чем-то помочь. Это можно сделать через кнопку "Допомогти Тваринам"

Или переводом средств на счет нашего Фонда:

Карточный счет (Приват банк), номер карточки 5169 3324 0784 1611

Реквизиты для банковского перевода:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah) в АТ «ОТП БАНК»
Назначение платежа: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Очень признателен и Искренне Ваш,
Михаил Пинчук
Владелец Парка XII Месяцев