Канюк звичайний

← повернутися до списку тварин


Санич

поважний і вродливий:

Загальні факти

Класифікація: Птахи (Aves)

Континент: Європа, Азія

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дикий птах

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: Канюк звичайний, або сарич.(лат.: Buteo buteo. англ.: Сommon buzzard)

Зріст: 51-57 см.

Розмах крил: 10-130 см.

Вага: 0,6 - 1,3 кг.

 

Майстер ширяючого польоту

Канюк полює на відкритій місцевості, а гніздується в лісі. Харчується він переважно дрібними ссавцями, зокрема полівками. Силует канюка в небі нагадує силует великого птаха - беркута, який, проте, має довший хвіст.

Санич

спокійний і розсудливий канюк Санич, народився 2016 року. Він полюбляє полювати, а також ласувати полівками. Багато часу проводить на самоті, споглядаючи природу чи готуючись до полювання, він не любить галасу чи різких рухів.

Улюблені страви:

харчується дрібними ссавцями (здебільшого гризунами): ховрашками, мишами (застаріла назва звичайного канюка - мишоїд), полівки, щурами, кроликами і дрібними птахами. Може їсти падаль.

Улюблені розваги: 

сидіти в тиші, спостерігаючи за відвідувачами парку.

 

А чи знаєте ви?

1. Канюк вважає своєю індивідуальною ділянкою повітряний простір до відмітки 240 м над власною територією. Він проганяє птахів, що спускаються нижче за цю невидиму межу. На птахів, що літають вище, канюк не звертає уваги.

2. Канюки, змагаючись за здобич, замість того щоб битися, приймають різноманітні загрозливі пози. Одна з поз, для якої характерні розпростерті над здобиччю крила і підведений тулуб, має назву „Поза ангела". Претендент, що відмовляється від подальшого з'ясування стосунків, лягає на бік і злегка підводить крила.

3. Часто можна помітити, як канюк сидить на стовпі лінії електропередач. Орнітологи спільно з енергетиками проектують безпечні для птахів стовпи.

 

Про що говорять легенди:

Версії походження назви птиці: Слова «Сарич» і «канюк», мабуть, і в народній мові синоніми. Етимологія першого не відома. Може бути, вона зв'язується з тюркським «Сари» - жовтий - через забарвлення птиці. У старослов'янській мові назва канюк (у старих авторів іноді неправильно «конюх», у Даля «канюга») існувало у варіанті «kanja». Пропонована словниками етимологія цієї назви найчастіше пов'язується з характерним жалібним криком птахів (канючити - жалібно канючити, дошкуляти проханнями). Семантично близьке назву, що відображає жалібний крик, має птах і в ряді інших мов, так, в германських мовах вона називається buzzard або bussard від старонемецкого Bus-aro, що означає «нявкаючий орел». Можливо, слово «канюк» початково звучало як «КАНУК» і було пов'язане з старослов'янською «канути» в значенні «падати». Падіння на свою жертву - характерна риса поведінки канюков під час полювання.

Ще більше цікавого

x

Дорогие друзья

с началом лета Вас всех, крепкого здоровья и любви Ваших близких!

К огромному несчастью, наш зоопарк оказался в состоянии близком к трагическому в связи с эпидемией. Мы совершенно утратили источники к существованию, не в состоянии урезать наши расходы ниже определённой степени, несём ответственность за то, чтобы животные были накормлены и согреты - обязаны поддерживать жизнь в нашем детище.

Здесь полное видеообращение где я говорю как Директор Благотворительного Фонда Парка XII Месяцев. Пожалуйста послушайте - возможно, Вы сможете нам чем-то помочь. Это можно сделать через кнопку "Допомогти Тваринам"

Или переводом средств на счет нашего Фонда:

Карточный счет (Приват банк), номер карточки 5169 3324 0784 1611

Реквизиты для банковского перевода:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah) в АТ «ОТП БАНК»
Назначение платежа: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Очень признателен и Искренне Ваш,
Михаил Пинчук
Владелец Парка XII Месяцев