Гієновий собака

← повернутися до списку тварин


Белла

стримана, прониклива, дошкульна, уперта, відважна, самовіддана

Дітлахи

Джейкоб, Сем, Еліс, Рене, Есмі

Едвард та Белла

весільний танок

Кохання назавжди!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Африка

Ареал: степ, савана

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Вид: гієновий собака, або вовк строкатий, або африканський дикий пес.(Лат. Lycaon pictus. Англ. African wild dog, African hunting dog, or painted wolf.)

Довжина тіла: до 112 см

Висота в плечах: 61-78 см

Вага: 17-36 кг.

 

Голосиста строката сім’я


Едвард

Народився 23 серпня 2014 р. Дбайливий, люблячий, самовідданий, але трохи запальний джентльмен. Має надзвичайну красу, силу, швидкість і стійкість. Його аромат і голос настільки чаруючі, що інколи дурманливо діють на Беллу.

Белла

Народилася 23 серпня 2014 р. Стримана, прониклива, дошкульна, уперта, відважна, самовіддана, Вона не вважає себе найкрасивішою та найрозумнішою, але полюбляє кокетувати. При зустрічі з Едвардом Белла часто ніяковіє, їй не віриться, що такий красивий хлопець може звернути на неї увагу.

Джейкоб, Сем, Еліс, Рене, Есмі

Кумедні дітлахи, яки народилися в зоопарку 3 грудня 2016 р. Грайливі, кмітливі і допитливі. Люблять бешкетувати, комфортно почуваються у зграї. 

Улюблені сімейні страви:

 Усі копитні, яких можна наздогнати. Здебільшого жертвами цих диких собак стають антилопи.

Улюблені розваги:

Увесь свій час африканські собаки проводять спільно – вони їдять, граються і сплять тільки разом. На полювання, певна річ, вони теж вирушають великою компанією. 

 

А чи знаєте Ви?

1. Характерне яскраве плямисте забарвлення – острівці білого, чорного і буро-жовтого кольорів – є унікальною візиткою кожного собаки, хоча при народженні дітлахи мають чорно-біле забарвлення. Мало того, на лівому і правому боці однієї тварини візерунок також не збігається.

2. Строкаті вовки мають унікальний в своєму роді ритуал пробудження - першим піднімається вожак і обходить інших собак. Він смикає сплячих за вуха, штовхає носом і не відстає, поки всі мисливці не прокинуться. Іноді йому допомагає другий ватажок. Собаки не обурюються спросоння, а, навпаки, швидко схоплюються на ноги, бігають, стрибають, облизують один одного.

3. Цей пес займає 9 місце в рейтингу найшвидших тварин.  Він дуже спритний бігун і його звичайна швидкість становить 50-55 км/год. Окрім того, він профі тактичного полювання.

4. Окремим пунктом хочеться винести комунікацію між африканськими гієновими собаками. «Хо-хо» – цей мелодійний крик позначає початок полювання. Так само у них є сигнальний поклик – попередження про небезпеку, що виражається в низькому гавкоті. Гнів виражається гарчанням, а прихильність – своєрідним щебетанням. Цуценята, щоб добитися уваги інших членів зграї, протяжно скавчать.

 

Про що говорять легенди

Лікаон – це гієновий собака, або строкатий вовк. Важко знайти істоту з гіршою репутацією, ніж у нього. У грецькій міфології Лікаоном (грец. «Люкаон») назвали короля Аркадії, сина Пеласгоса, котрий прославився своєю зневагою до існуючих звичаїв. Розгніваний Зевс перетворив Лікаона в вовка. І через століття погана слава Лікаона лишалась незмінною. Вчені намагалися створити більш привабливий образ гієнових собак. У книзі «Безневинні вбивці» Хьюго Ван Лавік і Жан Гудалл розповіли про те, що жорстокість, яку приписують строкатим вовкам, служить єдиним засобом для їхнього виживання.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців