Фризький кінь

← повернутися до списку тварин


Мірре

добра і ласкава

Ірой

справжній королівський

Нінке

фризький всюдихід

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia), Непарнокопитні або непарнопалі (Perissodactyla)

Континент: Європа

Ареал: домашнє утримання

Місце проживання: свійська тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: Фризький кінь (Лат. Equus ferus caballus, Анг. Нorse)

Висота в холці: від 150 см і вище

Масть: виключно ворона. З відмітин допускається тільки зірочка діаметром не більше 30 мм у кобил. У жеребців відмітини не допускаються.

Особлива прикметна: дуже довгі і густі щітки, що покривають костисті потужні ноги від скакального до зап'ястного суглоба і спадають на великі чорні копита (так звані фризи)

 

Чорні перлини парку щасливих тварин

Фризький кінь — досить стара порода коней, яка не піддавалася частому змішуванню з іншими видами. Своїм предком по праву вважаються коні породи Equus robustus. Родом з Голландії колись ще давно Фризи були схрещені з арабськими породами коней. Від арабських скакунів їм передалася гарна постава, голова правильної форми і тонка шия з невеликим вигином. Порода ось вже 2 століття як не схрещується з іншими, тому її можна вважати чистокровною.

Ірой ван`т  Вілбрук

Народився 31 березня 2010 р. Володар гордовитої постави, яка запамятовується на довно, вона доповнюєтьсяпотужними ногами, прямою з витонченим вигином шиєю і практично прямим профілем. Окремо слід відзначити його характер т-  доброзичливий і вріноваженний. Але може бути норовливим та гордим, як і притаманно всім королівським коням.

Мірре фан іт Нілан

Святкує свій день народження з 4 квітня 2012 р. Дещо мелонхолійна. Вона слухняна, розумна і лагідна. Вона ще зберегла свій веселий, безжурний характер і нервовість молодості. Її рухи неповторні і пластичні, вона обдарована і дуже тонко відчуває музику.  

Улюблені сімейні страви:

Запашне сіно, та особлива страва, приготовлена за сімейними рецептами, які зберігаються у таємниці.

Улюблені розваги:

Відвідування особистого "перукаря", легкі тренування, спілкування з відвідувачами, легкий алюри та поїдання запашного сіна

А чи знаєте Ви?

1. Коні в основному живуть тільки 25-30 років, є письмовий доказ того, що один з них прожив 62 роки. Це був «Старий Біллі» , який народився в Англії і був тягловим конем. Перший рік життя коня можна порівняти з 12 роками життя людського, другий — порівняємо з 7 роками. Наступні три роки дорівнюють ще дванадцяти, а до кожного наступного року можна додавати по 2,5 людських роки. Це означає, що в цьому перерахунку Старий Біллі прожив 173,5 року.

2. Коні володіють чудовим зором. Навіть коли в старості кінь втрачає зір, він по запаху знаходить стайні,  так само на нюх здатні визначити, їстівна трава чи ні. Кінь бачить навколишній світ кольоровим, на відміну від безлічі тварин, однак синій і червоний кольори вони побачити не здатні. Ще один цікавий факт: кут огляду у коня майже 360 градусів, і значить це те, що вони здатні бачити як перед собою, так і позаду себе. Так само вони здатні бачити в темряві.

3. Фризи, як бачите, доволі імпозантні на вигляд, їхній характер теж не викликає нарікань і невдоволення. Тому фризькі коні прикрашають собою королівські стайні Данії, Люксембурга та Нідерландів.

4. Це єдина порода, всі представники якої тільки однієї масті – вороної. Із відзнак допускається лише зірочка у кобил – діаметром не більше 3 см.

5. Коли кінь відчуває себе в безпеці, він лягає і спить 2-4 години. В інший час кінь дрімає стоячи на ногах. Завдяки унікальному механізму колінного суглоба, м’язи ніг максимально розслабляються, що дозволяє коню довгий час стояти на ногах. Коли кінь спить стоячи, то навіть бачить сни, але якщо він потребує більш повному відпочинку, то обов’язково лягає.

6. В Америці є багато « божевільних» кінських законів , включаючи один із законів штату Юта , згідно з яким незаміжня жінка може бути поміщена у в’язницю за їзду верхи на коні в неділю. А в деяких штатах новоспечений чоловік не може їздити на коні сам, до тих пір, поки він не буде одружений більше дванадцяти місяців.

7. Одиниця потужності — кінська сила, з’явилася завдяки винаходу парової машини Джеймсом Уаттом, він використовував термін «кінська сила» для того, щоб показати скільки коней зможе замінити його парова машина.

 

Про що говорять легенди.

Ця екзотична порода з'явилася в провінції Фризланд на півночі Голландії. Перша згадка про фризів датована XIII століттям. У 1823 році король Віллем I заснував щорічні фризькі перегони під назвою «День Королівського хлиста», переможець яких нагороджувався золотим хлистом. У 1985 році фризька порода коней поповнила склад Королівської стайні. З тих пір вони прикрашають упряжку коней Золотого екіпажу королеви Єлизавети на урочистостях з нагоди відкриття Парламенту. Фризи входили в шістку коней, запряжених в Королівську карету на церемонії відкриття Всесвітніх кінних ігор в Гаазі в 1994 році.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців