Лисиця чорно-бура

← повернутися до списку тварин


АлісаНоса

краса що заворожує!

Фото для проб у новому фільмі

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Північна Америка

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Вид: звичайна лисиця(Лат.Vulpes vulpes,Англ.Black fox.)

Довжина тіла: самці - (50 - 90 см),зазвичай самки дещо менші за розміром, довжина хвоста - 40 - 50 см

Висота в плечах: 35-50 см

Вага: від 2,5 до 10 кг

 

Представниця рідкісної краси

Аліса-Носа народилася 12 травня 2014 р.  Вона володіє тонким нюхом і відмінним слухом, тому може знаходити гризунів навіть на дуже великій відстані. Недарма кажуть про лисицю, як про хитрого звіра, який здатний здійснювати різні обманні маневри. Причому це стосується не тільки казкових персонажів, але і реальних чорно-бурих особин. Так, за словами наших наглядачів, зловити шахрайку на гарячому дуже важко, оскільки вона вміло приховує і заплутує сліди "злочину", збиваючи всіх з пантелику. 

Існує легенда, що чорно-бура лисиця приносить щастя всім, хто хоч раз у житті бачив її, адже це надзвичайно рідкісна тварина. Тому заходьте до нас в гості і привітайтеся з Алісою-Носою.

Улюблені сімейні страви:

Миші та інші дрібні гризуни, зайці, комахи, черв'яки, невеличкі птахи. У лисиць є в раціоні й рослинна їжа – ягоди, корінці та ін.

Улюблені розваги:

Чепурити свою шубку, відпочивати й грітися на сонці удень, а вночі контролювати кількість мишей, гусей і курей у зоопарку.

Носа дуже артистична й фотогенічна, тому у вільний час знімається в фільмах і навіть стала одним з героїв «Розповідей про тварин» американського письменника Сетон-Томпсона («Доміно. Історія одного чорно-бурого лиса»). А у 1973 р. на кіностудії «Київнаукфільм» знялася у фільмі «Доміно», режисера Ігор Негреску. 

 

А чи знаете ви?

1. Якщо в Америці чорно-бура лисиця зустрічається в дикій природі, то в Європі та Азії вона відома лише як одомашнена тварина, яку розводять на звірофермах.

2. Лисиця чудово володіє різними прийомами полювання. Помітивши полівку, вона підкрадається до неї і короткими пружними кроками наздоганяє жертву в граціозному стрибку. 

3. Під час парування (січень – лютий), самка лисиці приваблює до себе двох-трьох женихів. Вони, демонструючи свою силу і привабливість, або б'ються, або танцюють, походжаючи перед обраницею в особливому «весільному» фокстроті («фокстрот» в перекладі з англійської – «крок лисиці»).

4. Є гіпотеза, що лисиця – це перший друг первісної людини. На півночі Йорданії виявили поховання людини і лисиці, вік якого 16 500 років. Поховання з собаками на чотири тисячі років «молодше». 

5. Найбільші любительки м'ячів – це лисиці! Так-так, лисиці обожнюють ідеально круглі предмети й часто крадуть їх у людей. Наприклад, із полів для гольфу регулярно зникають м’ячики. У Франції був кумедний випадок: лисеня регулярно крало м'ячики для гри в петанк, навіть не помічаючи того, що поблизу знаходиться курник. Кажуть, що навіть людини лисиця не боїться, коли їй кортить роздобути м'яч.

 

Про що говорять легенди:

Дві чорно-бурі лисиці зображені як опори на гербі острова Принца Едуарда. Геральдичні лисиці символізують принциповість, розум і мудрість. На гербі острова Принца Едуарда ця тварина означає натхнення, винахідливість і завзятість.

Російське по-батькові «Патрикіївна» лисиця отримала завдяки людському прототипу: колись Великим Новгородом правив князь Патрикій. Він був знаний не бойовими подвигами, а хитрістю і спритністю. І судячи з усього, жодних інших достоїнств у нього і не було. На честь хитромудрого князя Патрикея, лукава лисиця і отримала по-батькові.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців