Фламінго

← повернутися до списку тварин


Замислили ми зіграти квартет!

Грації на озері

Загальні факти

Класифікація: Птахи (Aves)

Континент: Європа, Африка, Азія

Ареал: водоймища

Місце проживання: дикий птах

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: фламінго рожевий.(лат.: Phoenicopterus roseus. англ.: Greater flamingo)

Зріст: 125-145 см.

Розмах крил: 1,5 м.

Вага: 2,5-3,5 кг.

 

Стиль і витонченність нашого парку

Живляться на мілководді дрібними водяними тваринами, яких ловлять дзьобом на болотистому дні. Язик у них — ніби поршень, що проціджує воду крізь ряди рогових пластинок, розташованих на краях дзьоба. Дрібних рачків, черв'яків, які залишаються у роті, птах ковтає. 

Наш квартет з чотирьох особин: Фан-Фан, Фур-Фур, Фі-Фі, Фе-Фе, які народилися 2015 року, є втіленням грації та еталонами пташиної краси. Вони ходять групою, рідко стоять поодинці, тихі та приязні птахи.

Улюблені страви: 

дрібні безхребетні.

Улюблені розваги: 

фламінго люблять плавати. У проміжках між пошуками їжі вони хлюпочуться, граціозно згинаючи і розгинаючи свою довгу шию і широко розкинувши крила. При цьому фламінго ніколи не відходять занадто далеко від своєї зграї. Життя рожевих фламінго проходить під знаком колективізму.

 

А чи знаєте ви?

1. Пташенята у фламінго вилуплюються зрячими, з прямим дзьобом, вкриті світлим пушком. Дзьоб у них згинається тільки через 2 тижні.

2. Гнізда вони будують із мулу і черепашок у вигляді вежки висотою майже півметра. 

3. Молодий птах бурий; дзьоб сірувато-бурий; ноги темно-бурі; райдужна оболонка ока коричнева. Дорослий наряд набувають на третьому році життя.

4. Фламінго утворюють пару на все життя.

 

Про що говорять легенди:

Сьогодні фламінго люблять за витонченість і красу. Захоплення, яке викликають ці чарівні птахи, можна щодня спостерігати в численних зоологічних садах, де вони утримуються в неволі. Щоб зберегти чудовий рожевий відтінок оперення, птахів там обов'язково годують їжею, що містить каротин. Про фламінго складено чимало цікавих легенд. Наприклад, в одній з них розповідається про те, що якось водяні змії вирішили відібрати у фламінго їхніх пташенят. Але птахи не віддали зміям своїх дітей. Тоді змії почали катувати птахів – стали кусати їх за ноги, поступово піднімаючись, все вище і вище. Але птиці терпіли і стояли нерухомо в воді до тих пір, поки пташенята НЕ підросли. А пташенята, ніби знаючи, що відбувається, «старалися» рости якомога швидше. Цікаво, що в цій легенді, помічена одна реальна незвичайна деталь. Пташенята фламінго з'являються на світ безпорадними, але незабаром, через два-три дні, стають доволі самостійними, як пташенята виводкового типу. Тобто вони, справді, дуже «намагаються» вирости і виростають. Можливо тому, що фламінго годують пташенят «молоком» - особливою рідиною, продуктом залози, розташованої в місці з'єднання стравоходу зі шлунком. Рідина ця червоного кольору, а червоного кольору їй додає саме кров. Як кров потрапляє в залозу і як, взагалі, все це виходить у фламінго, поки ще не встановлено. Але факт є фактом.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців