Єнот-полоскун

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Північна Америка

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: ракун звичайний, або єнот-полоскун, північний єнот(Лат.Procyon lotor, англ.Raccoon)

Довжина тіла: 45 - 60 см.

Хвіст: 20 - 25 см.

Вага: 5 – 9 кг.

 

Знайомтеся з найохайнішими жителями нашого парку !

Єнот-полоскун - це хижак, який мешкає у всіх біотопах Північної Америки, і є знаменитий своїми хитрощами та вправністю. Він поширений у густих лісах, на морському побережжі, біля сіл та міст.

Елізар та Євгеша

Єнотики  Елізар і Євгеша  полюбляють полоскатися  у воді. Вони молоді та енергійні, народилися 2015 року. Елізар -  доброзичливий самець, цікавиться усім новим. Євгеша - хитра та спритна, вона навіть може вдати з себе мертву, якщо злякається, хоча зазвичай, Євгеша полюбляє компанію відвідувачів зоопарку. 

Улюблені страви:

Єнот – хижак, але практично всеїдний.

Улюблені розваги:

Прізвисько єнота-полоскуна виправдане великою спритністю, з якою цей звір схоплює свою їжу, і «полоще» її, перш ніж з'їсти. Саме цією незвичайною поведінкою пояснюється схожість назв єнота на різних мовах, включаючи латину, адже lotor означає «полоскун». Але ці «банно-пральні» звички єнота спочатку неправильно витлумачили. Переважну більшість своїх жертв єноти ловлять у воді, а рухи, схожі на полоскання, – це всього лише спроби надійніше вхопити здобич.
Індіанці, зауважуючи спритність лап єнота, назвали його «аракум» – «той, хто шкребе лапами». Від цих слів і походить англійська назва єнота «raccoon». І що цікаво, дикі полоскуни, попри всю свою показну охайність, не дуже полюбляють приймати ванни. Опинившись у водній стихії, вони виявляються абсолютно безпорадними і нерідко тонуть.

А чи знаете ви?

1. Його улюблене заняття – кого-небудь обдурити, завести в пастку, стягнути що-небудь, що погано лежить. Виявляється, і в житті єнот може заманити хижака на тоненький річковий лід з неприємними наслідками для нападаючого. 

2. Єноти – ледарі – і ніколи не риють собі нори. А ще краще їм оселитися в покинутих будинках поряд з житлами людей, що гарантує їм нескінченну кількість харчових відходів.

3. Цього звіра американці інколи приручають і тримають у своїх будинках. Єнот самостійно і швидко вчиться відкривати водопровідний кран, і, з цієї миті починає з кожним шматком їжі бігати до умивальника, ретельно і довго його мити і полоскати, і лише після цього нести їжу до рота.

4. Єнот-полоскун має дуже чіпкі пальці. Без особливих зусиль він може відкрити двері, натиснувши на дверну ручку.

5. До осені запасаються товстим шаром жиру і впадають у сплячку, яка триває до 4 місяців. 


Про що говорять легенди:

Полоскунів в США називають «лиходіями в масках», а в Північній Мексиці – «деревними Зорро». Вочевидь, ці назви походять від вміння єнота викручуватися з найскладніших ситуацій. Попри веселий вираз мордочки характер полоскунів, швидше, спокійний, помірно повільний, ґрунтовний. Тільки чорні з білою облямівкою смужки шерсті утворюють «гангстерську маску», яка жодним чином не відповідає вдачі тварини. Хоч цьому звіру і притаманне почуття гумору, він зовсім не має жаги до мандрів – його спосіб життя осілий. А найвідоміший єнот – це Крихітка Єнот з мультфільму, знятому за мотивами казки Л. Муур «Крихітка Єнот і Той, хто сидить у ставку» (Little Raccoon аnd the Thing in the Pool). Саме цей Енот навчив усіх, що «від посмішки стане всім світліше». І наші єноти не менш усміхнені.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців