Червоний гірський вовк

← повернутися до списку тварин


Вогник

я пильную за Вами!

Пограємося?

Веселка

ну хіба ж я не красуня?

Вогник

фото на паспорт

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Азія

Ареал: високогір'я, північні ліси, джунглі

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Вид: червоний вовк, куон гірський, або червоний гірський вовк, азійський дикий пес, дхол.(Лат. Cuon alpinus.Англ. Asiatic wild dog, dhole).

Довжина тулуба: 76 – 103 см, довжина хвоста сягає 28-48 см

Висота в холці: 50 см.

Вага: самок становить 10-13 кг, а самців — 14-21 кг.

 

Таємничий делікатний мисливець

Ми впевнені, що зустрівши його одного разу, ви не зрозуміли б відразу хто перед вами: вовк, лисиця або ж дика собака. Настільки він незвичайний, наскільки він гарний. Червоні вовки дуже соціальні тварини. В їх зграї широко поширені дружні форми поведінки. Вовки часто разом грають, перемовляються один з одним, разом виховують цуценят і строго стежать за порядком всередині свого суспільства. Ці вовки мають досить недовірливий характер. Вони ніколи не підпускають до себе близько людину, і заслужити їх довіру абсолютно неможливо. Саме з цієї причини червоних вовків рідко можна зустріти в зоопарках. Уся кількість представників червоних вовків у світі становить менше ніж 2,5 тис. дорослих особин, і їхня чисельність й далі зменшується. У різних зоопарках перебувають приблизно 110 особин. Двоє з них – Вогник та Веселка – наші мешканці.

Вогник.

Таємничий мисливець, який прагне триматися подалі від людей і ближче до своєї зграї; уміє працювати в команді, хороший сім'янин і доброзичливий товариш. Народився 25 квітня 2013 р так само, як і його подружка Веселка.

Веселка.

Дивовижно прекрасна пані, яка засліплює совєю красою і яскравим хутром усіх відвідувачів. Віддана і уважна дружина. Веселка спритна, смілива, розумна дівчинка, її мисливські здібності можна порівняти з котячими, яких в цьому питанні ще нікому не вдалося перевершити.

Улюблені сімейні страви:

Олені, антилопи, бики, навіть леопарди й тигри. Водночас дхоли можуть ласувати гризунами та ящірками; улітку їхній раціон обов'язково містить овочі, фрукти й корінці.

Улюблені розваги:

Полювати з побратимами на велику здобич, гратися з молодими вовками й цуценятами.

А чи знаєте Ви?

1. В 2005 році була випущена пам`ятна монета зі срібла, на зображенні якої красувався червоний хижак. В цей же час була розроблена дорожча монета в Казахстані, виконана із золота, вагою майже 8 грам. На ній так само були присутні зображення вовка і вставки з діамантами.

2. Вовки видають особливий для їх загону звук, що нагадує свист. Його легко імітувати, чим користуються індійські мисливці для залучення звіра.

3. Тварини вкрай говіркі, вони постійно скиглять або виють, щоб підтримувати звуковий контакт один з одним;

4. Вид походить від змішання крові сірого вовка, койота і східного вовка. Однак червону шубу тварини придбали не від своїх предків. Незвичайне забарвлення дістався вовкам в ході еволюції, яка тривала більше 2 мільйонів років.

5. Тварини можуть зчитувати міміку один одного, завдяки цьому між членами зграї відбувається більш глибоке і чуйне спілкування.

6. Червоні вовки мають дуже розвинений нюх, вони здатні розрізняти понад 200 мільйонів запахів (до порівняння - ніс людини може «обробляти» не більше 5 000 мільйонів ароматів), чують видобуток за багато кілометрів.

7. Під час переслідування жертви червоні вовки можуть розвивати швидкість до 58 км на годину. Під час швидкої пробіжки швидкість тварин досягає 34 км на годину. Звичайний спосіб пересування вовків - рись, з якої вони рухаються до 10 км на годину.

8. Червоні вовки дуже розумні, вони не потрапляють в розставлені для них пастки, їх не можна застати зненацька. Вони можуть пересуватися ніби тіні: виростаючи з-під землі і ховаючись в одну мить. Вовки - майстри віртуозного втечі, вони можуть стрибати до 6 метрів в довжину і занурюватися навіть в крижану воду. 

Про що говорять легенди.

У літературі тою чи іншою мірою відображені практично всі види псових. У першу чергу, йдеться про домашніх собак. Але навіть якщо їх не брати до уваги, то кількість книг і фільмів, присвячених вовкам, лисицям, шакалам і койотам, залишається значною. В одній лише «Книзі джунглів» Редьярда Кіплінга описано одразу три типи поведінки псових. Це й незмінний супутник тигра Шерхана – шакал Табакі, і благородна родина вовків, і, звичайно, руді дикі пси, котрі знищують все на своєму шляху. Прототипом останніх послужили індійські червоні вовки – дхолі, які об'єднуватлися у великі зграї до 50-100 тварин. Як і багато зграйних тварин, червоні вовки агресивні, лише коли збираються у великі групи. Поодинці і парами ці істоти не становлять жодної небезпеки, навіть самі всіх бояться. Їх легко приручити в неволі, але на контакт вони йдуть тільки зі своїм годувальником-вихователем.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців