Велика українська худоба

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)

Континент: Європа

Ареал: рівнини

Місце проживання: одомашненна

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: Велика рогата худоба.(лат.: Bos taurus taurus. англ.: Cattle (cows).

Зріст: до 150 см.

Вага: від 600 до 900 кг.

 

Найвитриваліші працівники

На ранніх етапах одомашнення велика рогата худоба була довгорогою. Ця її форма розповсюдилася з Південно-Західної Азії та Балканського півострова до Африки (7 тисяч років тому) і Центральну Європу (приблизно 5 тисяч років тому). Наші воли багато в чому нагадують перших одомашнених биків.

Маркіз

Народився 06.04.2012 року, дуже спокійний та виважений самець, він неймовірно працьовитий та наполегливий.

Маска

Зосереджена та тиха корівка Маска, народилася 04.10.2013 року. Полюбляє ласувати травичкою та поволі прогулюватися  загоні. 

Маргаритка

найменша серед воликів - корівка Маргаритка, народилася 29.04.2014 року. Вона роботяща і врівноважена, хоча інколи любить погасати.

Улюблені страви: 

сіно з висівками, вівсом та макухою.

Улюблені розваги: 

неквапливо жувати сіно, добре відпочивати, а також приносити користь людям.

 

А чи знаєте ви?

1. Дивно, але доїти корів заради молока стали значно пізніше, ніж кіз і навіть овець. Коли з'явилися молочні породи корів, вони були одним з головних джерел харчування людства.

2. Перші стада прирученої худоби розводили заради м'яса, пізніше — як тяглову худобу. Їх запрягали у важкі і незграбні вози давнини.

 

Про що говорять легенди:

Предком домашніх корів був дикий бик, зокрема, його вимерлий в дикій природі підвид – тур. Велика рогата худоба, і, зокрема, корови відіграють важливу роль в історії людства. Одомашнення корів почалося за часів раннього неоліту – після одомашнення кіз, овець і свиней. Відбувалося воно в трикутнику Алтай - Індія - Передня Азія. При цьому в Передній і Центральній Азії об'єктом одомашнення був тур, а на території Індостану і прилеглих районів – зебу. Проведені в 1994 році генетичні дослідження показали, що сучасні корови не належать, як довгий час вважалося, до однієї родової лінії.

Ще більше цікавого