Сова вухата

← повернутися до списку тварин


високо сиджу, далеко бачу!
вітаю!

Загальні факти

Класифікація: Птахи (Aves)

Континент: Європа, Азія

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дикий птах

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Вид: пугач звичайний.(Лат.: Bubo bubo bubo. англ.: Eurasian eagle-owl.)

Зріст: 50-75 см;

Розмах крил: від 150 до 190 см;

Вага: від 2,4 до 4,2 кг.

 

Вухата сова - світова красуня

„Вушка" цієї сови - це лише пучки пір'я, що ніяк не зв'язані зі справжніми слуховими отворами, які насправді розташовані з боків голови птаха. Вухата сова здалеку чує навіть найтихіший свист полівки. 

Філ

Досвідчений, урівноважений мисливець, який народився 27 березня 2013 року. Він невибагливий у їжі, не вийде на стежку війни, якщо не голодний.

Люсі

Дуже розумна самиця, народилася 2 квітня 2014 року, хоча іноді поводиться дуже дивно, може лякати перехожих у сутінках.

Улюблені страви: 

дрібні ссавці (кролики, зайці, піщанки, тушканчики, водяні щури, їжаки, тхори) і птахи (качки, лиски, куріпки, а також хижі пернаті: соколи, яструби, ворони, сови і т.д.). Може харчуватися рибою, крабами, мишами і навіть равликами.

Улюблені розваги:

вдень любить спати, надійно замаскувавшись у кроні дерева, вночі любить безшумно вистежувати здобич; у вільний час контролює кількість хижих птахів.

 

А чи знаєте ви?

1. Особливість пугача (властива й багатьом іншим совам) – вміння крутити головою навколо шиї. Причому пугач повертає голову навколо вертикальної осі на 270 градусів, без особливих зусиль. Кут огляду кожного ока складає 180 градусів - це надзвичайні мисливці.

2. Під час зимових холодів вухаті сови збираються в одному місці та сплять, притиснувшись одна до одної.

3. Побачивши вухату сову вдень, маленькі пташки збираються у зграю і проганяють хижака - в цю пору доби сова абсолютно безпорадна.

4. Рано навесні в лісі можна почути, як співає самець вухатої сови, приглушено повторюючи з інтервалом в декілька секунд „у-ху". Репертуар також включає гучний відривчастий „уїк" та інші звуки. Під вечір пташенята вухатої сови видають протяжні свисти, що своїм звучанням нагадують котяче нявкання і скрип дверних петель. 

 

Про що говорять легенди:

Хоч нічні хижі птахи (до яких належать сови, сичі і пугачі) і не перебувають у близькій спорідненості з денними хижаками (орлами, соколами і грифами), проте в культурах багатьох народів вони є невід'ємним знаком верховної влади, символом вічності і переродження душі . Сови і орли, стерв'ятники і пугачі, сови і соколи, протягом багатьох століть були і помічниками людини на полюванні, і оберегами його будинку і «адвокатами» перед силами потойбічного світу. В історії стосунків людини з нічними хижими птахами є цікава деталь - роль, яку приписують цим птахам, трактується неоднозначно. Зазвичай всі вони вважаються швидше негативними персонажами через нічного способу життя і їхні голоси, які сприймаються людиною як неспокійні. Багато стародавніх повір'їв, пов'язані з совами, збереглися до наших днів. Так, в Середній Азії і Казахстані зовсім ще недавно існувала віра в чудодійну силу сов. Цінувалися, наприклад, пір'я з грудей і живота пугача як дорогий талісман, що охороняє дітей і худобу від лихого ока. Кігті пугача нібито оберігали від лихоманки, позбавляли від безпліддя. Ще в кінці 20-х років ХХ століття у узбецьких дітей на тюбетейках нерідко красувалися пучки пір'я пугача.

Ще більше цікавого