Пелікан рожевий

← повернутися до списку тварин


Зимою ми загартовуємося!

Дивіться, які крила!

Риба моя, іди до мене!

Загальні факти

Класифікація: Птахи (Aves)

Континент: Європа, Африка, Азія

Ареал: водоймища

Місце проживання: дикий птах

Охоронний статус: близький до загрозливого

Вид: пелікан рожевий.(лат.: Pelecanus onocrotalus.англ.: Great white pelican (rosy pelican).

Зріст: 150-175 см.

Довжина дзьоба: 28,9-47,1 см.

Розмах крил: 360 см.

Вага: від 5,1 до 15 кг.

 

Вдалий рибалка - рожевий пелікан

Рожевий пелікан - це представник одного з найстародавніших рядів птахів. Щоправда, по землі рожевий пелікан пересувається досить незграбно, проте до життя у воді і в повітрі він пристосувався чудово. Зазвичай, пелікани – везучі рибалки, і біля берега, куди вони заганяють рибу, вода часто кишить від безлічі рибин. Птахи хапають їх, ковтають, забивають мішки під дзьобом. Часто пелікани так наїдаються, що зовсім не можуть рухатися. Але незабаром вони знову починають відчувати голод і знову вирушають на полювання. 

Сноу, Сенді, Пако, Венді

Родина пеліканів у нашому зоопарку чимала - усі вони народилися 2002 року. Самець Сноу - дуже приязний та доброзичливий, за винятком періоду гніздування. Сенді - дружелюбна та мила, полюбляє плавати та гратися на воді зі своїми родичами. Весела та трохи полохлива. Пако полюбляє спілкуватися з гостями зоопарку через те, що вона допитлива та грайлива. Венді - впевнена та запальна, вона любить привертати увагу, хоч і не наближається надто до людей.

Улюблені страви:

харчується рожевий пелікан, як і всі пелікани, переважно рибою. У Європі він надає перевагу коропам, в Африці – цихлідам. Велика риба становить до 90% його раціону; 10% - це дрібна риба, земноводні, молюски.

Улюблені розваги: 

плескатися на мілководді, хлюпати крилами по воді, приймати сонячні ванни, демонструвати свій величезний дзьоб.

 

А чи знаєте ви?

1. Найбільший пелікан - далматинський, розмах крил якого сягає 3 м, довжина - 180 см, а вага - 15 кг.

2. Скам'янілості предків пеліканів були знайдені в породах, вік яких складає 100 мільйонів років.

3. Зграя пеліканів, що летить, зазвичай утворює клин у формі букви „V" або одну косу лінію.

4. Летять рожеві пелікани здебільшого на висоті 150-300 м. 

5. Молоді пелікани отримують дорослий наряд тільки у віці 3 років, до цього часу вони усі забарвлені однаково.


Про що говорять легенди:

У Греції пеліканів називають покровителями рибалок. Вважалося, що саме ці птахи навчили людей ловити рибу. Ця легенда, як і багато інших, пов'язана з поведінкою птахів, - щоб полювання була вдалішим, пелікани іноді об'єднуються в «риболовецькі бригади». У відповідному місці утворюють півкільце і починають, ляскаючи крилами, б'ючи дзьобами по воді - в загальному, виробляючи якомога більше шуму, - гнати рибу до берега або на мілководдя. Поступово півкільце замикається в кільце, ряди загоничів стають все щільнішими, і рибі вже не прорватися крізь ланцюг. Ісламські звичаї забороняють їсти м'ясо пеліканів. Це пов’язано з цікавим переказом арабів: коли в Мецці будували Каабу, воду доводилося доставляти здалеку. І незабаром виявився брак носильників. Однак Аллах не хотів, щоб це перешкоджало священному будівництву, і послав тисячі пеліканів, які приносили робочим воду в своїх горлових мішках. У європейській геральдиці пелікан, що годує своїх дітей, представляє символ самовідданої батьківської любові. Пелікан – це і польський шляхетський герб. Пелікан був символом Петербурзького Виховного будинку і залишився символом Педагогічного університету. Зображення пелікана, що годує пташенят, поміщено на воротах головного входу до інституту.

Ще більше цікавого