Карликова камерунська коза

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Оленеподібні (Cerviformes)

Континент: Африка

Ареал: домашнє утримання

Місце проживання: свійська тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: Карликова камерунська коза

Лат: Capra hircus hircus

Анг: West African pygmy goat.

Довжина тіла: 65-70 см.

Висота в холці: до 50 см.

Вага: від 12 до 23 кг.

Лагідні крихітки - камерунські кози

Камерунська коза – стародавня порода, приручена людьми кілька тисяч років тому в країнах Близького Сходу. Відмітна особливість виду – невеликі розміри, у порівнянні з більш великими родичами, і висока адаптація до будь-яких погодних умов. 

Бим, Марта, Бом, Ліза 

велика родина карликових кіз нещодавна, 17.02.2017 року, поповнилася козенятами. Вони лагідні та дружелюбні, обожнюють проводити час разом із гостями зоопарку.

Улюблені страви: 

не вимогливі до кормів, прекрасно почувають себе на гілковий корм і сіні. Люблять практично те ж, що і інші кози: зелень, капусту, а ось споживають вони раз в 5-7 менше ніж їх великі родичі.

Улюблені розваги:

Камерунські кози мають природну пристрасть до високих стрибків і лазання по деревах, за що їх жартома називають деревними козами.

 

А чи знаєте ви?

1. Камерунські кози погано переносять самотність, тому поряд з тваринами завжди повинні бути родичі. Їх не можна залишати на довго самих.

2. Загнуті назад ріжки і спокійний характер виключають небезпеку травмування людей, тому карликові кози можуть стати хорошими друзями навіть маленьким дітям.

 

Про що говорять легенди:

Карликові кози з Екваторіальної Африки, де вони були мірилом добробуту, були поширені китобоями по всьому світу. Китобої першими звернули на них увагу, тому що вони не займали на кораблі багато місця, легко переносили транспортування, і були незамінним «живим холодильником» під час тривалої подорожі. В кінці XIX століття камерунські кози вперше з'явилися в зоопарках Німеччини, Голландії та Швеції, на початку їх експонували як екзотичних тварин, але пізніше розгледівши їх ласкавий, рухливий характер, а також кмітливість і товариськість їх зробили зірками контактних зоопарків.

Ще більше цікавого