Сірий кенгуру

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Сумчасті (Marsupialia)

Континент: Австралія

Ареал: рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: сірий кенгуру (кенгуру гігантський).(лат.: Macropus giganteus. англ.: grey kangaroo)

Зріст: 2 м.

Вага: 66 кг.

 

Справжній велетень.

Великий сірий кенгуру - найбільший представник серед сумчастих, що живуть у наші дні. Хоча це все ще досить численний вид, послідовне полювання на нього, невисока плідність і скорочення природних місць існування, цілком ймовірно, можуть призвести до його зникнення.

Лео

Він народився 2011 року та відрізняється трохи боязкою вдачею і полюбляє усамітнення.

Улюблені страви:

трава, листя

Улюблені розваги:

як і всі кенгуру, любить стрибати.

 

А чи знаєте ви?

1. Великий сірий кенгуру -представник роду велетенських кенгуру.

2. Коли потрібно рятуватися від небезпеки, кенгуру роблять фантастичні стрибки. Послідовними стрибками від 6 до 9 метрів (а іноді до 12 м) вони розвивають швидкість до 50 км/год.

3. Цей кенгуру дуже витривалий. Відомий випадок, коли людина переслідувала його 30 км по суші, після чого він проплив ще 3 км морем.

 

Про що говорять легенди:

Зараз ми вже давно звикли до слова «кенгуру», але свого часу воно призвело до чималих пересудів. Багато хто стверджував, що в мові тубільців подібного слова не існує. Вони вважали, що коли англійці розпитували місцевих жителів про таємничу тварину, спантеличені тубільці намагалися повторити питання мандрівників, і спотворене англійське «кен ю телл мі…» було прийнято останніми за назву тварини – «кенгуру». Інші говорили, що слово це насправді означає «не розумію», а хтось навіть висловив припущення, ніби тубілець відкашлявся в той самий момент, коли англійці чекали відповіді на своє запитання.Про цю помилку тлумачать і досі, хоча правота капітана Кука і його супутників була знову підтверджена вже зовсім недавно, в 1901 році, коли один з чиновників, які займаються справами місцевого населення в Квінсленді, повідомив, що аборигени споконвіку називають цю тварину «кенгуру».

Ще більше цікавого