Каракал

← повернутися до списку тварин


Афон на тренуванні у спортивній залі!

Мірцелла - забіяка, до Афона загравака!

А хто з Вас не любить сонячні вани?

А ну, Афончик, дожини!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Африка, Азія

Ареал: пустеля, рівнини

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: каракал (Лат. Сaracal caracal, Англ. Caracal)

Довжина тіла: 65-82 см;

Зріст в холці: 45 см

Вага: 13-22 кг.

 

Каракали - чорновухі газелеві кішки

Афон.

Допитливий, непосидючий, ласкавий і товариський. Ця витончена ефектна кішка обожнює спілкування з дітьми і дорослими. Іноді  може здивувати несподіваними сплесками активності з подальшим 15-годинним відпочинком. Народився цей красень 3 березня 2011р.

Мірцелла.

Ніжна, граційна. добра господиня, яка народилася 7 червня 2011р. За ступенем м'якості характеру Мірцела може впевнено конкурувати з деякими породами домашніх кішок. Але вона дуже ревниво оберігає свою домівку від небажаних гостей. Вона з радісттю грається зі своїм другом Афоном, щоб дещо підтягнути мязи і виплеснути зайву енергію

Улюблені сімейні страви:

Перш за все, це тушканчики, ховрахи та інші гризуни, на другому місці в меню  – невеликі антилопи, на третьому – дикобрази, рептилії, лисиці, молоді страуси. До речі, каракали довго обходяться без води – їм вистачає води у здобичі.

Улюблені розваги:

Бігати за м'ячиком, спостерігати за подіями з невеликої ущелини. Грати у схованки. Каракали добре маскуються в дикій природі, і, якщо ви не бачите каракала, це не означає, що його там немає.

 

А чи знаєте Ви?

1. Каракал може вбити навіть великого хижого птаха, наприклад, степового або бойового орла.

2. Каракала часто ще називають пустельною риссю, проте рись не зможе жити в безлісій пустелі, де каракал почувається, як удома.

3. Назва цих котячих походить від турецького слова „каракалак", що значить „чорне вухо".

4. Каракал поводиться дуже тихо, але він також може гарчати, як леопард. Якщо його несподівано застати біля здобичі, він шипить і гарчить, як усі котячі.

5. Знаєте, яка частина тіла каракала викликає заздрісні зітхання наших бігунів і стрибунів? Ноги! Вони такі м'язисті та сильні, що є дуже потужною зброєю каракала.

6. Шлюбний період у каракалів починається з кашлю. Ні, вони не хворіють, це такий специфічний заклик до шлюбних ігор. Самка вибирає собі кілька сильних і красивих самців – і через 70-80 днів приводить на світ потомство. Зазвичай народжуються від 1 до 6 кошенят, які вже через два тижні цілком самостійні, але мама-каракал все одно їх захищає, бо на допомогу самця не сподівається, він не бере участі у вихованні.

Про що говорять легенди.

Про чутливість слуху цього хижака в Туркменії існує легенда, за якою каракал рятує царського сина, котрий заблукав у Каракумський пісках. Цей принц-невдаха вирушив на пошуки пригод, отримав поранення і в довершення всього загубився. Маючи гострий слух, палацовий каракал знайшов вельможу в Каракумський пісках – худого і голодного. Царський син пішов за звіром, поки той його не вивів до людей.

Ще більше цікавого