Чорний канадський вовк

← повернутися до списку тварин


Акелла

прихильник яблук!

Ракша

ранкова пробіжка

Ракша

Вітаю Вас!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Північна Америка

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: Вовк канадський (Лат. Canis lupus pambasileus. Англ. Yukon wolf (Interior Alaskan wolf).

Довжина тіла (з хвостом): до 160 см

Висота в холці: до 90 см

Вага: до 62 кг

 

Привітайтеся з домашніми "дикими" вовками

Акелла

Акелла народився 16 квітня 2013р. Виріс цей кудлатий друг серед людей і собак, останні вчили його ховатися, копати і грати, із задаволенням бігаючи по яблуневому саду. Може тому Акелла дуже любить яблука? Він розумний, кмітливий і добрий, найгіршим з його діянь є хапання за довгий одяг. Виявляючи радість і закликаючи до гри, він виляє хвостом і покусує своїми зубами. Правда робить він це зовсім ні як середньостатистичний собака, а набагато сильніше і болючіше. Акелла добре виконує команди «до мене», «сидіти», «лежати», «не можна». Щоправда, може й підскочити ззаду та вхопити грайливо за штани. 

Ракша

Ця гордилива красуня народилася 1 травня 2014р. Як і заведено у дівчат, вона в перші дні була мила і тиха, але зустрівши Акеллу її сердце полонило кохання. Вона не пускає сторонніх до нього, ще й навчила його лякати людей і ховатися так, що ніколи не здогадаєшься що там, за рогом, зачаїлася вона разом із своїм коханим.

У вовків дуже красномовна міміка. Біологи розрізняють понад 10 мімічних проявів, властивих цьому звірові: гнів, злість, покірність, ласка, веселощі, настороженість і т.д. Хвіст також слугує виразною «мовою» вовка. За його положенням і рухом можна дізнатися про настрій вовка.  

Улюблені сімейні страви:

Хоч Акела й хижак, але найбільше він любить яблука, бо виріс у чудовому яблуневому саду. А в загалі основу харчування вовків складають копитні тварини: дикі та свійські північні олені, лосі, сарни, дикі свині, свійські вівці, корови, коні, дикі та свійські кози.

Улюблені розваги:

Діставати яблука з дерева, піклуватися одне про одне, гратися, зустрічати людину гучним «співом».

А чи знаєте Ви?

1. В природі вовки живуть максимум до 15—20 років, але вже у віці 10—12 років в них виявляються ознаки старіння.

2. Вовк ніколи не зможе бути сторожовим собакою: він боїться незнайомих людей і буде ховатися від них, замість того, щоб гавкати.

3. Вовк розрізняє близько 200 мільйонів відтінків запаху.

4. За певних погодних умов, вовки можуть почути звуки на відстані 9 кілометрів в лісі, а на відкритій місцевості — на 16 км.

5. Вовк може плавати на відстань до 13 кілометрів, рухаючись у воді за допомогою невеличких перетинок між пальцями.

6. Щоб зв’язатися з членами своєї групи (зграя), згуртуватися перед полюванням, або попередити суперників інших зграй щоб трималися подалі, — вовки виють. Самотні вовки виють, щоб залучити партнерів або просто тому, що вони одні. Вовче виття триває трохи більше 5 секунд.

7. При народженні, вовченята мають блакитні очі, які, приблизно через вісім місяців стають жовтими. Очі вовка мають світловідбиваючий шар, який світиться в темряві і допомагає вовку добре бачити вночі.

 Про що говорять легенди.

Північноамериканські індіанці панiси, які називали себе людьми-вовками, вважали обряд символічного перевтілення у цього звіра необхідним для виживання. Перед кожним полюванням на бізона панiси одягали вовчі шкури. «Перетворюючись» таким чином на вовків, люди вважали, що теж набувають їхньої гостроти почуттів. Індіанці вважали, що на Землі немає мисливців кращих, ніж вовк. Лише вовк здатен бачити потилицею, чути, як пливуть хмари над головою, цілу добу бігти, навіть не зупиняючись для їжі. І що найголовніше – вовки навчили людей вільно пересуватися світом. 

Ще більше цікавого