Білоноса мавпа

← повернутися до списку тварин


Пригощайтесь

З радістю познайомлюся з вами

Мій дім, прошу завітати

Обожнюю гойдалки!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Примати (Primates)

Континент: Африка

Ареал: джунглі

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: мавпа мала білоноса.(лат.: Cercopithecus petaurista. англ.: Lesser spot-nosed guenon.)

Довжина тіла: 40-50 см.

Довжина хвоста: 70 см.

Вага: від 4 до 6 кг.

 

Гучноголосі мешканці 

Про наближення зграї мавп дізнаєшся по шелесту зелені і тріску зламаних сухих гілок, а також по легкому гарчанню, яке часто переривається більш гучним голосом, коли відбувається якась сварка. Ці мавпи належать до числа найвеселіших та найжвавіших.

Мотя

Самиця Мотя, народилася 3 жовтня 2013 року, має спокійний характер, хоча іноді раптово починає гучно реготати чи сваритися, щоб за декілька хвилин знову стати собою - спокійною та лагідною.

Нос

народився 1 листопада 2013 року. Турботливий  самець, він піклується про добробут своїх подружок, озираючись навкруги, та може попреджувати про небезпеку певним набором звуків.

Нонна

народилася 31 січня 2015 року, поки найменша серед своєї групи, саме тому вона охоче повторює усі рухи та звички інших родичів.

Улюблені страви:

харчуються фруктами, а також комахами, листям, квітами і пагонами рослин.

Улюблені розваги:

ведуть зграйний спосіб життя на деревах, активні в денний час доби. Рідко спускаються з дерев, де люблять пустувати. 

 

А чи знаєте ви?

1. Білоносі мавпи мають защічні мішки для перенесення їжі, які вміщують такий самий обсяг, як і шлунок.

2. Народжуються білоносі мавпи з шерстю сірого кольору, яка потім стає чорною.

3. Спілкуються мавпи за допомогою певної сукупності звуків, вибудованих у певних послідовностях, де кожен з елементів має різні значення.

4. Самиця народжує одне дитинча за один раз.

 

Про що говорять легенди:

Німці називають мавп «морськими кішками», і таку назву їм дали ще в XVI столітті, коли їх стали привозити з Гвінеї. Тварини ці на кішок мало схожі. Ці мавпи належать до числа найжвавіших і найвеселіших мавп. Про наближення зграї мавп дізнаєшся по шелесту зелені і тріску зламаних сухих гілок, а також по легкому гарчанню, яке часто переривається більш гучним голосом, коли відбувається якась сварка. Кожна зграя тримається окремо від інших і знаходиться під проводом старого і досвідченого самця. Ватажок дуже піклується про добробут своїх підлеглих, він йде завжди попереду, під час стоянки сідає на верхівку дерева і озирається навкруги. Він першим сходить до води сходить і видає різні звуки для призову або попередження своїх супутників. Звуки ці дуже різноманітні, і досвідчений мисливець скоро навчається розпізнавати їхнє значення. Учені виявили, що білоносі мавпи іноді спілкуються за допомогою комбінації звуків, вибудуваних в певній послідовності, причому сукупність звуків означає щось відмінне від значення кожного елемента. Раніше вважалося, що така здатність властива тільки людині. Зазвичай це сигнал про небезпеку, що повідомляє про появу того чи іншого хижака.

Ще більше цікавого