Вітаю! Моє ім'я Радість!

Прес релізи

14.02.2018

Димчастий леопард, всупереч своїй назві, ніякого відношення до леопарда не має. Це один з найдавніших видів котячих, що збереглися на території Землі. Вважається, що ця рідкісна тварина є родоначальником великих кішок. Фізіологія димчастого леопарда така, що в ньому поєднуються ознаки великих і маленьких кішок. Анатомічна будова пащі дозволяє йому видавати справжнє котяче муркотіння, але на цьому схожість цього небезпечного хижака з домашніми улюбленцями закінчується.

«... я не пам'ятаю коли я був в такому захопленні від кішки», - каже Михайло Пінчук, власник парку - «це рідкісна кішка і ми хотіли отримати її давно. Це один з найменш вивчених видів і залишилося їх до біса мало ... »

У минулому леопарда жорстоко винищували через дорогоціне хутро. І зараз чимало бракон'єрів, незважаючи на суворі заходи, продовжують знищувати тварин. Але найбільшу загрозу для популяції несе вирубка реліктових тропічних лісів - основного місця проживання димчастого леопарда. На жаль, один з підвидів тварин, тайванський димчастий леопард, вже безповоротно винищений. Решта перебувають на межі зникнення і занесені до Червоної Книги.

«Їх мало в природі, мало в зоопарках і тепер ми зобов'язані знайти їй хлопця, хоча їх розведення - ще одна неймовірно складна річ."

Особливе місце димчастий леопард займає в культурі народностей Таїланду. Так люди народності Lukai вважають, що димчастий леопард - їх духовний предок, який привів їх на батьківщину. А для аборигенів племені Rukai полювання на димчастих леопардів, вважалася табу. Місцеві легенди говорили, що дух цієї тварини супроводжує і направляє їх померлих предків, а вбивство леопарда приносить нещастя не тільки мисливцеві, але всьому племені.

Димчасті леопарди живуть поодинці і пересуваються зазвичай в заростях. Гнучке і сильне тіло дозволяє тварині спритно лазити по деревах. До того ж, йому в цьому прекрасно допомагає балансуючий довгий потужний хвіст, гнучкі лапи і гострі кігті. Завдяки цим інструментам димчастий леопард може легко пересуватись по деревах. Серед котячих димчасті леопарди краще за всіх вміють лазити на дерева. Також вони добре плавають. 

«... це казна-що, а не кішка. Ви побачите - вона пересувається як справжня змія, а хвіст - справжній хвіст удава. Та й колір. Господь щось наплутав при створенні - не буває таких змієподібних граціозних котів - вона майже стелиться по землі і по гілках»

Димчастий леопард проводить дуже багато часу на гілках дерев, тому цілком природно, що основу його меню становлять птиці, мавпи, іноді пальмові віверри. Леопард дуже спритний, тому зловити здобич сидячи на дереві цілком йому під силу. Але це не означає, що він ігнорує більш велику дичину -досить часто харчується козами, так само може зловити молодого буйвола, оленя або свиню. Якщо попадеться рептилія, вдасться зловити рибу або іншу живність - з'їсть і їх. Завдяки бінокулярному зору, полювати леопард може в будь-який час доби, що дуже вигідно відрізняє його від родичів, та й взагалі від багатьох хижих тварин. Широкі сильні лапи і довгі ікла служать йому гарну службу.  Завдяки особливостям будови щелепи і розташування довгих іклів, кіт може вбити жертву одним правильним укусом. У пошуках їжі за добу проходить близько 1-2 кілометрів, може перепливати водні перешкоди.

"Я не знаю, якою Джой виросте - але зараз це найніжніше, плюшеве, майже іграшкове створення, яке коли-небудь забиралося мені на голову: :),  її голос - голос маленької дівчинки і такий саме погляд".
← всі новини

Ще більше цікавого

x

Дорогие друзья

с началом лета Вас всех, крепкого здоровья и любви Ваших близких!

К огромному несчастью, наш зоопарк оказался в состоянии близком к трагическому в связи с эпидемией. Мы совершенно утратили источники к существованию, не в состоянии урезать наши расходы ниже определённой степени, несём ответственность за то, чтобы животные были накормлены и согреты - обязаны поддерживать жизнь в нашем детище.

Здесь полное видеообращение где я говорю как Директор Благотворительного Фонда Парка XII Месяцев. Пожалуйста послушайте - возможно, Вы сможете нам чем-то помочь. Это можно сделать через кнопку "Допомогти Тваринам"

Или переводом средств на счет нашего Фонда:

Карточный счет (Приват банк), номер карточки 5169 3324 0784 1611

Реквизиты для банковского перевода:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah) в АТ «ОТП БАНК»
Назначение платежа: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Очень признателен и Искренне Ваш,
Михаил Пинчук
Владелец Парка XII Месяцев