Косуля

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Парнокопитні (Artiodactyla)

Континент: Європа

Ареал: північні ліси

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: козуля, косуля, або дика коза.(лат.: Capreolus capreolus. англ.: European roe deer)

Зріст: 108-126 см.

Висота в холці: 66-81 см.

Вага: 22-32 кг.

 

Маленька грація

Косулю часто називають дикою козою, але це неправильно. Вони широко розповсюджена в Євразії — від Атлантики на заході до Тихого океану на сході. Мешкає у широколистих і змішаних лісах, зустрічається і в південній тайзі. Любить поселятися в тих місцях, де просторі галявини межують з чагарниками. Живиться листям і соковитою травою. Узимку може жити лише там, де нема глибоких снігів. Самка народжує звичайно двох маленьких плямистих дитинчат.

Єва

наша самичка ласкава, але трохи ляклива. Вона стала однією з найграційніших тварин зоопарку.

Улюблені страви: 

суто травоїдна тварина. Раціон козулі включає близько 900 видів рослин. Вона віддає перевагу їжі, яка легко перетравлюється, багата поживними речовинами і водою. Улюблена їжа  Єви – сіно з висівками, вівсом та макухою.

Улюблені розваги: 

неквапливо жувати сіно, добре відпочивати, а також приносити користь людям.

 

А чи знаєте ви?

1.  У перші тижні життя дитинчата косулі старанно ховаються в затінку чагарнику. При цьому їх вбрання допомагає успішно маскуватися в мереживі сонячних зайчиків. Косуля-мама пасеться збоку, відвертаючи увагу хижаків. До малят навідується лише для того, щоб нагодувати молоком.

2. У дитинстві багато малюків тварин мають зовсім не такий окрас, як дорослі. Не є винятком і козулі. Завдяки плямистій рудій шерсті з розкиданими по ній білими плямами, дитинча зливається з вкритою сонячними візерунками густою рослинністю.

 

Про що говорять легенди:

Мало хто знає, що знаменитий Бембі — герой творів австрійського письменника Фелікса Зальтена «Бембі, життя в лісі» і «Діти Бембі» — в оригіналі був малюком косулі. І тільки пізніше в мультфільмі студії Disney косулю замінили на білохвостого оленя (Odocoileus virginianus) .В такому вигляді Бембі і здобув масову популярність. Зображення косулі прикрашає герби Рехау (Німеччини), Самари (Росія), Міловице (Чехія). Увічнили цього оленя і художники - Франц Марк, Густав Курбе, а найбільш оригінальною косуля зображена на картині Ніко Піросмані «Косуля на тлі пейзажу».


Ще більше цікавого

x

Дорогие друзья

с началом лета Вас всех, крепкого здоровья и любви Ваших близких!

К огромному несчастью, наш зоопарк оказался в состоянии близком к трагическому в связи с эпидемией. Мы совершенно утратили источники к существованию, не в состоянии урезать наши расходы ниже определённой степени, несём ответственность за то, чтобы животные были накормлены и согреты - обязаны поддерживать жизнь в нашем детище.

Здесь полное видеообращение где я говорю как Директор Благотворительного Фонда Парка XII Месяцев. Пожалуйста послушайте - возможно, Вы сможете нам чем-то помочь. Это можно сделать через кнопку "Допомогти Тваринам"

Или переводом средств на счет нашего Фонда:

Карточный счет (Приват банк), номер карточки 5169 3324 0784 1611

Реквизиты для банковского перевода:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah) в АТ «ОТП БАНК»
Назначение платежа: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Очень признателен и Искренне Ваш,
Михаил Пинчук
Владелец Парка XII Месяцев