Бенгальский тигр

← повернутися до списку тварин


Шерхан

меланхолік із харизмою.

Я обожнюю, коли прохолодне повітря лоскоче в носі

Не бійтеся!

Це я так посміхаюсь до Вас!

Я впевнений у своїй привабливості!

Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Хижі, або Хижаки (Carnivora)

Континент: Азія

Ареал: джунглі

Місце проживання: дика тварина

Охоронний статус: під загрозою зникнення

Вид: бенгальський тигр, або королівський бенгальський тигр (Лат.: Panthera tigris tigris, or Panthera tigris bengalensis var.аlba Англ.: Royal Bengal tiger (white Bengal tiger).

Довжина тіла: 180 - 327см

Висота в холці: до 95 см

Вага: 200-270 кг

 

 Шерхан - блакитноокий красунчик

Шерхан представник популяції, яку було виведено вченими в середині 70-х рр. ХХ ст. для оздоби зоопарків. Він народився 8 березня 2010 року. І зараз він у розквіті своїх сил. Його біле забарвлення з яскравими смужками неймовірно приваблюють, хоча у природних умовах біла шкура тільки заважала би звірові полювати влітку. Фахівці пояснюють рідкісне забарвлення недостатнім вмістом пігменту. Проте чорні смужки при цьому не постраждали. Білі тигри відрізняються від своїх побратимів з рудою шкірою ще й блакитним кольором очей. А блакитний погляд нашого Шерхана щей змінюється в залежності від кольору неба.

Улюблені страви:

Дикі кабани, антилопи, буйволи, молоді слони, леопарди і червоні вовки – все це становить меню тигра в особливо вдалі місяці. Однак коли вибір невеликий, бенгальський тигр не відмовиться від жаб, борсуків і змій.

Улюблені розваги:

Їсти, спати, залазити на дерево і дивитися на всіх зверхньо, а також гратися зі своїми іграшками... А наш допитливий Шерхан обожнює з-під прикритих повік спостерігати за відвідувачами парку та вдавати, що всі ці зітхання не про нього. І тільки задоволена усмішка видає блаженство хижака.

А чи знаєте Ви?

1. Апетит самця просто звірячий - за один раз він може з'їсти до 50 кг м'яса! А протягом наступних двох-трьох тижнів спокійно обходиться без їжі. Гастрономічні уподобання самців і самок бенгальського тигра щодо морепродуктів дуже відрізняються, на відміну від самок, самці на дух не переносять рибу.

2. Голоси тигрів так само унікальні, як відбитки пальців людини.

3. Тигри здатні імітувати голоси інших тварин, щоб залучити видобуток. Наприклад, тигри можуть гарчати на ведмежий манер, щоб заманити жертву до себе в кігті.

4. Смужки на лобі тигра нагадують китайський ієрогліф «Король».

5. Так само, як і у домашніх кішок, смужки на шерсті тигра «дублюються» на його шкірі, тому навіть поголений тигр все одно залишиться смугастим.

6. Під час бігу на короткі відстані тигр розвиває швидкість до 60 км/год.

7. Тигри можуть стрибати вперед на відстань до 6 м і 5 м вгору. Їх м'язисті ноги настільки потужні, що тигри можуть залишитися стояти навіть будучи убитими.

Про що кажуть легенди.

«Краще два роки прожити тигром, ніж два століття бараном» це девіз Султана Мізора, який обожнював тигрів. Саме тому тварина фігурувала на його прапорах, зброї і на королівських друкованих матеріалах.

До наших днів індуська богиня Дурга зображується верхи на тигрові. А ще деяким органам тигра приписувалася магічна або лікувальна сила. «З'їв печінку – станеш хоробрим і завзятим»; «жир лікує ревматизм» «ключиця приносить щастя», кігті стали фетишем, а перемелені в порошок вуса використовували навіть як отруту.

І трохи містики. Індійці вважають, що людина, яка побачила білого тигра, отримає просвітлення та безмежне щастя. У Киргизії білий тигр вважається панацеєю від усіх проблем. У Китаї зображення білого бенгальського тигра здатне було захистити храм від нечисті. Тож дивіться на нашого – і все у вас буде гаразд!

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців