Альпака

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)

Континент: Південна Америка

Ареал: високогір'я

Місце проживання: одомашненна

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: альпака.(лат.: Vicugna pacos. англ.: Alpaca)

Довжина тіла: 70-80 см.

Висота в холці: 94-104 см.

Вага: 55-70 кг.

 

Вітайте пухнастих альпак

Є думка, що альпака з'явилася в результаті схрещування домашньої лами з вікун'єю. Численні спроби акліматизувати альпаку в Європі і Африці закінчувалися невдачами, оскільки люди залишили поза увагою той факт, що альпака - тварина високих рівнин, але команді нашого зоопарку це вдалося.

Едвард, Надін і Ніка 

Наші альпаки народилися в один день, 03.09.2014 року, тому їм втричі веселіше святкувати свій день народження. Це миролюбиві, допитливі, лагідні, але дещо полохливі пухнастики. Вони постійно прагнуть пізнавати щось нове.

Улюблені страви: 

різноманітна рослинна їжа – трава, молоді пагони чагарників, соковите листя дерев. Як і їхні родичі, верблюди, альпаки можуть тривалий час обходитися без відвідування водопою. Особливо це їм властиво в дощову пору року, коли рослинність насичується достатньою кількістю вологи. У посушливі ж сезони, на водопій альпаки ходять один раз в 3-5 днів.

Улюблені розваги:

вишукувати найсоковитіші пагони та змагатися за них зі своїми побратимами, плюючи одне в одного; цікавитися всім, що відбувається навколо; відрощувати унікальну вовну для створення теплих речей для дітей і дорослих.

 

А чи знаєте ви?

1. Альпака вважається мініатюрним різновидом лам.

2. При спілкуванні між собою альпаки широко використовують незнайому для нас мову рухів тіла (стійка, положення вух, шиї)

3. Натуральна шерсть чисто-білих альпак добре піддається фарбуванню, але вона велика рідкість. Така шерсть має неабиякий попит і продається за високими цінами, тому перуанці зацікавлені в розведенні альбіносів альпаки.

4. Альпака, як і інші безгорбі верблюди Америки, має так багато червоних кров'яних тілець, що може без зусиль дихати розрідженим гірським повітрям.

 

Про що говорять легенди:

Одомашнення лам і альпак почалося 4 – 6 тисяч років тому в Перу, в районі озера Тітікака або ж за 100 км на північний захід від нього – на плато Юнан, і протягом тривалого часу процвітаючі популяції цих верблюдів жили під вмілим керуванням індіанців племені інків. Зображення альпаки широко поширені в культурі південноамериканських індіанців Моче. У 1553 році дається їх перший опис в книзі «Хроніка Перу» Сьєса де Леона. Хутро альпаки дуже стійке і не має жиру, тому вироби з нього довго не забруднюються. Жодна інша шерсть в світі не зрівняється з шерстю альпаки. Вона в сім разів тепліша, ніж шерсть вівці, практично водонепроникна і не спричиняє алергії.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з епідемією.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі.

Тут Ви побачите відео-звернення, де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти тваринам".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців