Альпака

← повернутися до списку тварин


Загальні факти

Класифікація: Ссавці (Mammalia) Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)

Континент: Південна Америка

Ареал: високогір'я

Місце проживання: одомашненна

Охоронний статус: найменший ризик

Вид: альпака.(лат.: Vicugna pacos. англ.: Alpaca)

Довжина тіла: 70-80 см.

Висота в холці: 94-104 см.

Вага: 55-70 кг.

 

Вітайте пухнастих альпак

Є думка, що альпака з'явилася в результаті схрещування домашньої лами з вікун'єю. Численні спроби акліматизувати альпаку в Європі і Африці закінчувалися невдачами, оскільки люди залишили поза увагою той факт, що альпака - тварина високих рівнин, але команді нашого зоопарку це вдалося.

Едвард, Надін і Ніка 

Наші альпаки народилися в один день, 03.09.2014 року, тому їм втричі веселіше святкувати свій день народження. Це миролюбиві, допитливі, лагідні, але дещо полохливі пухнастики. Вони постійно прагнуть пізнавати щось нове.

Улюблені страви: 

різноманітна рослинна їжа – трава, молоді пагони чагарників, соковите листя дерев. Як і їхні родичі, верблюди, альпаки можуть тривалий час обходитися без відвідування водопою. Особливо це їм властиво в дощову пору року, коли рослинність насичується достатньою кількістю вологи. У посушливі ж сезони, на водопій альпаки ходять один раз в 3-5 днів.

Улюблені розваги:

вишукувати найсоковитіші пагони та змагатися за них зі своїми побратимами, плюючи одне в одного; цікавитися всім, що відбувається навколо; відрощувати унікальну вовну для створення теплих речей для дітей і дорослих.

 

А чи знаєте ви?

1. Альпака вважається мініатюрним різновидом лам.

2. При спілкуванні між собою альпаки широко використовують незнайому для нас мову рухів тіла (стійка, положення вух, шиї)

3. Натуральна шерсть чисто-білих альпак добре піддається фарбуванню, але вона велика рідкість. Така шерсть має неабиякий попит і продається за високими цінами, тому перуанці зацікавлені в розведенні альбіносів альпаки.

4. Альпака, як і інші безгорбі верблюди Америки, має так багато червоних кров'яних тілець, що може без зусиль дихати розрідженим гірським повітрям.

 

Про що говорять легенди:

Одомашнення лам і альпак почалося 4 – 6 тисяч років тому в Перу, в районі озера Тітікака або ж за 100 км на північний захід від нього – на плато Юнан, і протягом тривалого часу процвітаючі популяції цих верблюдів жили під вмілим керуванням індіанців племені інків. Зображення альпаки широко поширені в культурі південноамериканських індіанців Моче. У 1553 році дається їх перший опис в книзі «Хроніка Перу» Сьєса де Леона. Хутро альпаки дуже стійке і не має жиру, тому вироби з нього довго не забруднюються. Жодна інша шерсть в світі не зрівняється з шерстю альпаки. Вона в сім разів тепліша, ніж шерсть вівці, практично водонепроникна і не спричиняє алергії.

Ще більше цікавого

x

Дорогі друзі,

Міцного здоров'я Вам та Вашим близьким!

На превеликий жаль, наш зоопарк опинився в стані близькому до трагічного, у зв'язку з війною.
Ми втратили всі джерела для існування, але ми не можемо урізати наші витрати нижче певного рівня, оскільки несемо відповідальність за те, щоб тварини були нагодовані та зігріті - зобов'язані підтримувати життя в нашому дітищі, мусимо вжити необхідних заходів та підготувати Парк до важкої зими.

Тут Ви побачите відео-звернення,де я звертаюсь до Вас як Директор Благодійного Фонду Парку XII Місяців з новинами про наш Парк та проханням про допомогу. Будь ласка послухайте, можливо, Ви зможете нам чимось допомогти. Це можна зробити через кнопку "Допомогти".

Або переказом коштів на рахунок нашого Фонду:

Картковий рахунок (Приват банк), номер картки 5169 3324 0784 1611 (тільки для переказів з інших карток Приват банку)

Реквізити для банківського переказу:
БО"БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ "ХІІ МІСЯЦІВ"
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Our Paypal: 1@12.org.ua or our Banking info:
CHARITABLE ORGANIZATION "XII MONTHS PARK" ANIMALS' RESCUE CHARITABLE FUND"
Сode: 43580570
Account IBAN #: UA073005280000026006455080336
eur usd
Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC
43 Zhylyanska Str., Kyiv, 01033
SWIFT code: OTPVUAUK
Payment purpose: Charity donation

Щиро вдячний,
Михайло Пінчук.
Власник Парку XII Місяців