orangutan noname 400

Ім'я: Магда та Йосип
Стать: самка та самець
Дата народження: 27.05.2014, 13.08.2014
Середовище проживання: острів Борнео Малайського архіпелагу.
Характер: розумна й інтелігентна, симпатична і спокійна тихоня, дуже дружелюбна і миролюбна, із задоволенням спілкується з дітьми. Щира, не звикла приховувати своїх емоцій: коли Магда ображається, її очі наповнюються сльозами, вона ховається під ковдру, схлипує тихенько й поглядає, чи дивишся ти на неї. Якщо помітить увагу до себе, починає схлипувати більш гірко.
Улюблена їжа: фрукти, плоди і листя дерев, чагарників, молоді пагони ліан; іноді може поласувати пташиними яйцями, комахами.
Улюблені розваги: любить показувати гримаси, бешкетувати; вправна гімнастка – перекидається, виконує різні трюки, демонструє підготовлені заздалегідь акробатичні етюди; розціловує своїх доглядачів, коли зустрічає їх вранці, адже сприймає за своїх родичів.
Знімалася в мультфільмах: «Книга джунглів».

П'ять фактів про орангутанів:

  • Орангутан – унікальна тварина, це одна з трьох людиноподібних мавп, що існують на Землі. Тож Магда – наш родич, згідно класифікації. Давня легенда, яку переповідають жителі Малайського архіпелагу, говорить, що орангутанг – це нащадок людини, яка утекла в ліс, тому назва «орангутан» перекладається з малайської, як «руда лісова людина». Схожими на людей орангутанів роблять безліч аспектів. Наприклад, фізіологія: система органів практично ідентична, зубів – 32, вагітність самки триває стільки ж, як у жінок, у самців ростуть вуса і борода; самки дрібніші й тонші за самців.
  • Прислухайтеся, що говорить наша Магда. Так-так, у орангутанів є своя мова! Такий висновок зробила англійка Регіна Фрей, яка тривалий час жила серед орангів у дикій природі. Виявляється, орангутанги видають цілком певні звуки в залежності від ситуації. Вони скиглять і плачуть, коли розгнівані, роздратовані або коли відчувають біль. Вони чмокають і пхикають, коли відчувають загрозу, кричать голосно, коли хочуть налякати – захистити територію та здобути увагу самки.
  • Придивіться до виразного обличчя нашої Магди – на ньому читаються такі ж різноманітні емоції, як і на людському. У орангутанів добре розвинені мімічні м'язи обличчя, тому вони часто й смішно гримасують. Якщо орангутана роздратувати – він заплаче, не перевіряйте цей факт на нашій дівчинці! Орангутани належать до небагатьох тварин, які впізнають себе в дзеркалі. Це свідчить про їхні видатні розумові здібності та підтверджує теорію про «руду лісову людину».
  • Спокійні й миролюбні, орангутанги воліють жити поодинці, хоча вони й дуже доброзичливі, як наша Магда. При цьому вони поводяться в лісі тихо, практично ніколи не б'ються, хоча й розвинені фізично добре. Що цікаво, навіть за самку самці не влаштовують зазвичай бійок, а змагаються у співі, як справжні трубадури. Той, чий голос гучніший – і завойовує серце дами. Свою територію тварини охороняють, але без зайвої агресії. Розумні, швидко навчаються, оранги швидко переймають звички, причому навіть шкідливі, і повадки людей. Наприклад, можуть почати курити. Тож не показуйте Магді цю шкідливу звичку, щоб не нашкодити.
  • Деякі повадки орангутанів просто дивовижні! Оранги будують своєрідні будиночки на деревах для того, щоб провести в них ніч. Щоб побудувати своє гніздо, тварина ретельно вибирає підходяще дерево – із широкою кроною. Потім будує з гілок міцний плаский каркас, що нагадує ліжко, і вистилає ліжко тонкими гілками і листям, щоб спати було м'яко й зручно. Коли в лісі період дощів, тварини накривають голову великими зірваними листками, щоб не промокнути. Людиноподібні тварини постійно використовують різноманітні знаряддя для добування їжі.

Фізичні дані: зріст самки становить більше 110 см, вага – 40-50 кг; зріст самця – близько 140 см, вага – 60-90 кг. Колір шерсті у молодих особин вогненно-рудий, у старих тварин темніший – бурий.