zhiraf noname 400

Ім'я: Микола Степанович та Марі
Стать: Самець та самка
Дата народження: 03.06.2011, 12.08.2009
Середовище проживання: Східна та Південна Африка.
Характер: мирний, доброзичливий і товариський.
Улюблена їжа: листя акації. У них багато вологи, тому жирафи можуть тривалий час обходитися без води. Якщо хочеться влаштувати жирафу свято шлунка, то справжніми ласощами для них є сира цибуля.
Улюблені розваги: просто їсти, тягнутися язиком до листя і жувати його. Жираф майже 20 годин на добу зайнятий їжею. Але де ви бачили товстого жирафа?;-)
Знімався в мультфільмах: «Жираф та окуляри», «Уроки живої природи тітоньки Сови», «Мадагаскар», «Жирафа Зарафа» та ін.

  

 П'ять фактів про жирафа:

  • Знаєте, чому жирафа називають «camelopardalis» (в перекладі: верблюд-леопард)? Тому що манерою пересування жираф нагадує верблюда, а забарвленням – леопарда. До речі, окрас леопарда є унікальним для кожної особини, як смуги зебри або відбитки пальців людини. Якщо ви добре придивитеся до плям на шкірі жирафа – зможете визначити його вік: що темніші плями, то старша тварина.
  • Для спілкування з родичами жирафи використовують мукання, шипіння, гарчання і свист, але ці тварини не вміють... позіхати. Очевидно, вони не втомлюються і добре висипаються. Ну або кисню там, у височині, більше.
  • У жирафів неймовірно велике серце, воно важить близько 12 кг, і дуже еластична судинна стінка. Тому вони і не падають непритомними від кисневого голодування, коли піднімають голову, а їхні артерії залишаються цілими, коли кров припливає до опущеної голови. Загальний об’єм крові в шиї жирафа дуже великий, кров долає відстань близько трьох метрів кожен раз, коли жираф опускає і піднімає голову. А це сотні разів на день.
  • Рот жирафа оточений роговим шаром шкіри, тому шипи колючої акції його не ранять. У жирафа дуже густа слина, вона обволікає шипи – і жираф легко їх ковтає. Ще одна особливість жирафа – його довгий, майже півметровий, чорний язик, яким він дотягується до листя. Цим же язиком жираф спокійно може чистити собі вуха.
  • Для відпочинку жирафам вистачає 60 хвилин на добу, уявляєте? Вони відпочивають стоячи і їм зазвичай потрібно 5 хвилин, щоб набратися сил. Якщо ж треба виспатися, жираф лягає на землю, підтискає під себе передні ноги, закидає голову назад і кладе її на крижі. Але це буває рідко, адже підніматися з цього положення тваринам дуже важко.

Фізичні дані: зріст дорослих самок становить трохи більше 4 метрів, самців – до 6 метрів. Вага цих довгошиїх тварин іноді переважує за 1,5 тонни, хоча самки майже вполовину легші – до 800 кг. Крім 2,5-метрової шиї і півметрового язика, варто відзначити, що й за довжиною хвоста жираф обігнав усіх ссавців. Хвіст у нього ого-го – майже 2,5 метра.