Маркіз

vol noname 400

Ім’я: Маркіз
Стать: самець
Дата народження: 06.04.2012
Середовище проживання: Україна
Характер: сумирний, флегматичний. Воли неймовірно витривалі та працьовиті, за що їх так високо цінують.
Улюблена їжа: сіно з висівками, вівсом та макухою.
Улюблені розваги: неквапливо жувати сіно, добре відпочивати. А також приносити користь людям.
Знімався у мультфільмах: «Як козаки куліш варили», «Як козаки у футбол грали», «Як козаки наречених визволяли», «Як козаки сіль купували», «Як козаки олімпійцями стали», «Як козаки мушкетерам допомагали», «Як козаки на весіллі гуляли» та багато інших.

Маска

Ім'я: Маска
Стать: самка
Дата народження: 04.10.2013
Середовище проживання: Україна

Маргаритка

Ім'я: Маргаритка
Стать: самка
Дата народження: 29.04.2014
Середовище проживання: Україна

П’ять фактів про волів:

  • Віл – кастрований самець великої рогатої худоби. Їх використовували для господарських робіт – запрягали в плуг чи вози, відгодовували для забою. Це одна з найулюбленіших свійських тварин для українців. Вони дуже популярні в нашому фольклорі: працює, як віл; такий нездара, що лише волам хвости крутитиме; і т.д.
  • Знаєте, як ще називають волів і чому? По-різному, залежало від їхніх фізичних характеристик та вдачі. Наприклад, «буян» – примхливий віл, «гостяк» – худий, «караман» – чорний віл, «кислиця» – впертий, «коваль» – повільний.
  • Віл може добре працювати до 10 годин на добу, але дуже неквапливо. Оскільки ці тварини швидко потіють і схильні до теплових ударів, то на них ніколи не працювали в полуденну спеку, а давали їм перепочинок. Водночас воли потребують великої кількості води – до 80 літрів на день.
  • Віл дуже невибагливий в їжі, витривалий до холоду та фізичної праці. Його люблять за мирний характер і покірність. Крім сили та догідливості, воли характеризуються дуже міцними копитами, адже, з огляду на стан доріг, клімат, копита просто не можуть бути слабкими.
  • Воли мають прекрасний слух, та й взагалі вся велика рогата худоба вирізняється здатністю запам’ятовувати мелодії та навіть виконувати прості дії під конкретну музику. Також віл добре розрізняє їжу на смак: солодке подобається, а от гірку траву він не їстиме. Із усіх органів чуття вола підводить нюх – він розвинений не дуже добре, хоча на пасовищі віл спершу нюхає землю, на якій росте соковита трава. Кольори віл, до речі, теж не розрізняє. Виняток становить лише білий колір.

Фізичні дані: вага цієї великої тварини 700-800 кілограмів, заввишки середній віл має 180 см.