verbljud 400

Ім'я: Льоша
Стать: самець
Дата народження: 30.03.2013
Середовище проживання: Сафарі-парк на Арабатській стрілці
Характер: Льошин татусь – артист відомого цирку, мабуть, це в нього наш верблюд такий товариський, доброзичливий. І дуже любить людей: коли хтось наближається до загороди – Льоша всіма силами намагається привернути його увагу. Щоб любов до людей скерувати в правильне русло, Льошу навчають катати відвідувачів зоопарку. І він дуже старанно вчиться.
Улюблена їжа: все, що дають. Льоша невибагливий у їжі, адже його родичі в пустелях поїдають і чагарники ефедри, і пагони саксаулу, і колючі гілки акації, і кулі перекотиполя.
Улюблені розваги: зустрічати відвідувачів, катати їх, випромінювати оптимізм і доброзичливість.
Знімався в мультфільмах: «Шакаленя і верблюд», «Летіли два верблюди», «Миша і верблюд» та інші.

П'ять фактів про двогорбого верблюда:

  • Назва «верблюд» походить від арабського слова «краса». Ще верблюдів називають кораблями пустелі. Двогорбий верблюд відомий як бактріан, а одногорбий – як ромедар. Щоправда, останній вид вважається вимерлим у дикій природі й існує лише у вигляді домашньої тварини. Найбільше верблюдів налічується в Австралії, звідки їх навіть експортують до країн Близького Сходу ..
  • Густа шерсть верблюдів відбиває світло, тому й захищає їх від спеки. Бедуїнські килими з верблюжої вовни славляться на весь світ, вони найдорожчі. Також із вовни роблять тканини і пензлі.
  • Верблюд – уперта і послідовна тварина. Якщо він втомився і ліг на землю, то ні вмовляннями, ні делікатесами, ні окриками його не підняти. Він відпочиває.
  • Існує хибна думка, що жир із верблюжого горба перетворюється на воду, насправді це не так: жирові запаси не дають верблюду померти від голоду, а не від спраги. До речі, жир, накопичений у верблюжому горбу, в Китаї та на Близькому Сході вважається делікатесом і коштує недешево. М'ясо в горбі верблюда теж є, але воно кисле і жорстке.
  • Чому ж верблюди можуть обходитися без їжі? Завдяки особливій будові їхніх еритроцитів – вони овальні. Після зневоднення вони продовжують текти, тоді як круглі еритроцити людини стикаються один з одним. Однак верблюд здатен розпізнати воду на відстані 60 км, саме завдяки нюху ці кораблі пустелі й виживають. І за один раз один верблюд може випити 200 літрів води.

Фізичні дані: висота верблюда в холці перевищує 2 м, якщо рахувати разом із горбами – то більше 2,7 м. Дорослий верблюд важить від 500 до 800 кг.