bizon noname 400

Ім'я: Діл, Вєга, Америка
Стать: самець та дві самки
Дата народження: 2014
Середовище проживання: Північна Америка.
Характер: спокійний, врівноважений і навіть меланхолійний; у міру агресивний – за необхідності може постояти за себе і свою сім'ю; не боїться хижаків, навіть вовків.
Улюблена їжа: свіжа трава, паростки різноманітних рослин.
Улюблена розвага: неквапно прогулюватися, підшукуючи найсоковитіші пагони й траву, вдихати аромат свіжої трави та борсатися у пилу.
Знімався в мультфільмах: «Аватар: Останній захисник», серіал «Понівіль (серія «Докотилися до бочки»), «Спіріт: Душа прерій».

П'ять фактів про бізонів:

  • Бізони є найбільшими і найсильнішими копитними на Землі. Недарма бізон в індіанській міфології є символом сили смерчу, а також процвітання й чоловічої сили. Тому-то вожді індіанських племен унікальних білих бізонів приносили в жертву богам.
  • 60 млн особин – саме стільки бізонів мешкало у преріях Північної Америки до прибуття колонізаторів. Популяція була такою великою, що, кажуть, острів Манхеттен у Нью-Йорку утворився на місці мілини, яка виникла через туші загиблих бізонів, що потонули, перетинаючи Гудзон під час зимових міграцій. У XVIIII столітті тварини пережили справжній геноцид. Колонізатори вирішили знищити бізонів, щоб таким чином позбавити індіанців прожитку й знищити племена голодом. На жаль, до кінця XVIIII століття майже не залишилося ні індіанців, ні бізонів. Але люди вчасно схаменулися і відновили популяцію бізонів.
  • Подивіться на бізона й не вірте очам своїм – це не бізон! Точніше, не той бізон, який походжав по індіанських преріях. Чистокровні бізони зустрічаються вкрай рідко, оскільки для відновлення популяції диких тварин схрещували з домашньою худобою, тому генотип було втрачено. Тож вид вважається «екологічно вимерлим».
  • Не думайте, що бізон незграбний, цей хибне враження. Він дуже навіть швидкий і спритний – бізони здатні розвивати швидкість 65 кілометрів на годину. У висоту бізони можуть стрибати майже на 2 метри! Саме тому до бізона не варто підходити надто близько і дражнити його.
  • В англійській мові є цікаве речення з восьми однакових слів і без розділових знаків: «Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo». Переклад звучить як: «Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів із Баффало».

Фізичні дані: висота тварини в холці може досягати 190 сантиметрів, довжина тіла – 2,5-3 м. Важать бізони до тисячі кілограмів й більше, при цьому корови дещо дрібніші й легші за самців – важать до 700 кілограмів. Тіло бізона вкриває довга вовна, пасма якої сягають 50 сантиметрів. Роги у бізонів короткі та як правило негострі, хвіст короткий.