alpaka noname 400

Ім'я: Ніка, Надін та Едуард
Стать: дві самки та самець
Дата народження: 03.09.2014
Середовище проживання: Південна Америка (Анди).
Характер: миролюбні, лагідні й допитливі пухнастики, дещо полохливі, але мають нездоланне прагнення пізнавати світ: заради нового можуть здолати свій страх.
Улюблена їжа: різноманітна рослинна їжа – трава, молоді пагони чагарників, соковите листя дерев.
Улюблені розваги: вишукувати найсоковитіші пагони та змагатися за них зі своїми побратимами, плюючи одне в одного; цікавитися всім, що відбувається навколо; вирощувати унікальну вовну для створення теплих речей для дітей і дорослих.
Знімався (-лась) в мультфільмах: назва мультфільму не розголошується.

П'ять фактів про альпака:

  • Альпака – корінні жителі Перу, адже там популяція альпака найбільш чисельна. Поширені на території всієї Південної Америки. Сьогодні популяція налічує аж чотири мільйони особин! Ніжні, тендітні й стрункі тварини звикли жити в непростому кліматі – на висоті 3,5-5 тисяч метрів над рівнем моря – в Андах.
  • Одомашнити полохливих альпака вирішили індіанці Перу. Відбулася знаменна подія майже шість тисяч років тому! Саме дивовижна шерсть змусила жителів замислитися про те, як приручити цих тварин.
  • Вовна альпака – унікальна. По-перше, вона просякнута жиром тварини, і тому тривалий час зберігає чистоту навіть попри активне використання речей. По-друге, вовна альпака в сім разів тепліша за овечу вовну. По-третє, ця вовна має водовідштовхувальні властивості й не викликає алергічної реакції. По-четверте, вовна альпака визнана як ефективний засіб від болю в спині й суглобах, від артриту й артрозу, а також використовується для поліпшення кровообігу. За всі ці властивості місцеві жителі дуже влучно назвали вовну альпака божественним волокном. З часу приручення тварин з вовни альпака одяг в'язали тільки для королівських сімей. Найтоншим волокном відрізняється королівська альпака. Цінується також шерсть дитинчат за тонке волокно та властивість утримувати тепло тривалий час.
  • У природі існували чорні, бежеві, коричневі й сірі тварини. Але заповзятливі селекціонери вивели тварин із більш ніж 20 відтінками вовни, щоб догодити всім модникам світу. Найціннішим вважається хутро альпака-альбіноса.
  • Альпака – теж верблюд. Але не простий, а вихований. Тварина ніколи не плюне у відвідувача зоопарку. А от у свого надокучливого родича, який відібрав ласий шматочок за обідом, може запросто.

Фізичні дані: в холці не вище одного метра, вага становить близько 70 кілограмів; шерсть м'яка і дуже довга – на боках є пасма довжиною 15-20 см.