Шерхан

tiger 400

Ім'я: Шерхан
Стать: самець
Дата народження: 08.03.2010
Середовище проживання: Індія, Непал, Бірма, Бангладеш, Бутан, Пакистан, Східний Іран, М'янма.
Характер: бенгальський тигр – меланхолік із харизмою. Якщо його регулярно годувати, він стає ледачою кішкою, яка знає собі ціну. Цей ефектний хижак впевнений у своїй привабливості і поводиться відповідно.
Улюблена їжа: дикі кабани, антилопи, буйволи, молоді слони, леопарди і червоні вовки – все це становить меню тигра в особливо вдалі місяці. Однак коли вибір невеликий, бенгальський тигр не відмовиться від жаб, борсуків і змій, а також може зазіхнути й на падаль.
Улюблені розваги: їсти, плавати, залазити на дерево і дивитися на всіх зверхньо, а також гратися зі своїми іграшками ... А надто цікаві бенгальські тигри обожнюють з-під прикритих повік спостерігати за відвідувачами парку та удавати, що всі ці ойкання-зойкання не про них . І тільки задоволена усмішка видає блаженство хижака.
Знімався (-лась) в мультфільмах: «Слідами бенгальського тигра» (Лелек і Болек подорожують по світу), «Книга джунглів» (Шерхан) та ін.

П'ять фактів про бенгальського тигра:

  • Бенгальський тигр отримав своє ім'я від назви країни Бенгалія (Бангладеш). У цій країні його вважають національною твариною, як і в Індії.
  • Площа проживання самця бенгальського тигра становить від 60 до 100 кв.м, самки – значно менше – 20 кв.м. Межі свого будинку самець мітить сечею і фекаліями, попереджаючи непроханих гостей чоловічої статі про свою негостинність, самки ж, навпаки, більш доброзичливі – на їхній території цілком може полювати інша самка. Але треба зазначити, що бенгальський тигр ласий до жіночої статі – і на його землі можуть цілком уживатися дві або навіть чотири тигриці. Щоправда, спарювання відбувається «вдома» у самки, після чого самець по-англійськи йде до себе і подальшою долею тигриці не цікавиться.
  • Апетит самця просто звірячий - за один раз він може з'їсти до 50 кг м'яса! А протягом наступних двох-трьох тижнів спокійно обходиться без їжі. Гастрономічні уподобання самців і самок бенгальського тигра щодо морепродуктів дуже відрізняються, на відміну від самок, самці на дух не переносять рибу.
  • «Цікавинкою» роду бенгальських тигрів є білі особини з блакитними очима, виведені людиною в 1970-х в Індії для прикраси зоопарків. Першого білого бенгальського тигра звали Мохан, він прожив у палаці індійського магараджі 12 років, саме від нього руда самка народила перше біляве тигреня.
  • І трохи містики. Індійці вважають, що людина, яка побачила білого тигра, отримає просвітлення та безмежне щастя. У Киргизії білий тигр вважається панацеєю від усіх проблем. У Китаї зображення білого бенгальського тигра здатне було захистити храм від нечисті. Тож дивіться на нашого – і все у вас буде гаразд!

Фізичні дані: довжина тіла самців становить близько трьох метрів, самки ж трохи менші – до 2,5 м Висота бенгальського тигра – до 110 см. Що стосується ваги самців, то найбільший бенгальський тигр у 1967 році важив аж 388 кг, відтоді його ніхто не перевершив, бо оптимальна вага для самців становить 220-230 кг, а для самки 140-180 кг. Швидкість бігу тигрів вимірюється 50-60 км/год, довжина стрибка – до 9 метрів.