sir sib vovk 400

Ім'я: Акбара та Ташчайнар
Стать: самка та самець
Дата народження: 1.03.2015р. та 14.03.2015р.
Середовище проживання: Євразія, Північна Америка. - Уточнити
Характер: серйозний, допитливий, часом грайливий, як у дитини; звик у справах розраховувати на побратимів, але й сам може підставити плече у біді чи на полюванні, уміє чудово працювати в команді.
Улюблена їжа: великі копитні, бабаки, зайці, борсуки, лисиці, тхори, ховрахи, миші, хом'яки та інші дрібні гризуни, комахи, водоплавні птахи, ящірки, змії, жаби, рослинна їжа.
Улюблені розваги: коли ситий, любить мирно дрімати в затишному куточку, відпочивши, любить гратися у веселій компанії; у вільний час прагне зробити кар’єру кінозірки.
Знімався в мультфільмах: «Дід Мороз і Сірий вовк», «Альфа і Омега: Зубата братва», «Альфа і Омега 2: Пригоди Святкового Виття», «Маша і Ведмідь», «Лисиця і вовк», «Жив-був пес», «Вовк і семеро козенят», «Вовк і теля»,«Ну, постривай!»,«Іван Царевич і Сірий Вовк», «Іван Царевич і Сірий Вовк-2», «Троє поросят», «Червона Шапочка», «Мішок яблук», «Капітошка», «Гном Вася».

П'ять фактів про сірого сибірського вовка:

  • Сірі вовки – найбільші вовки з усіх 24 різновидів вовків. Цікаво, що вага й розмір вовка залежить від клімату: що північніше, то вовк могутніший і сильніший. Наприклад, у 1939 році мисливець на Алясці добув вовка вагою 90 кг. Як стверджують зоологи, останнім часом середні розміри вовків збільшилися. У ХІХ столітті великим вважали вовка вагою 60-70 кг, а зараз бувають і 80-90 кг, хоча й рідко. Можливо, ми повертаємося в льодовиковий період ?!;-) Тоді предок сучасного вовка виростав до 2,5 м у довжину і важив 100 кг!
  • Сірі вовки належать до найшвидших і найвитриваліших тварин планети. Вони можуть розвивати швидкість 50-65 км/год. Вовк цілий день може бути на ногах, пересуваючись зі швидкістю 8 км/год. Вовки вміють відмінно плавати й можуть долати відстань по воді до 13 км.
  • Вовки володіють унікальним нюхом – вони можуть розрізняти більше 200 мільйонів відтінків ароматів, а людина – лише 5 млн. Вовк запросто відчує запах на відстані 1,5 км.
  • Мороз сірому вовкові абсолютно не страшний! Тому що він може регулювати кровообіг для кращого зігрівання тіла. Узимку сірий вовк обростає щільною пухнастою шерстю з коротким підшерстям і довгими волосками, що захищають тіло від холоду та вологи. На шерсті не утворюється крижана шкірка, чого не можна сказати про шерсть собаки. Вовк витримує на відкритій місцевості навіть екстремальний мороз у 40 градусів.
  • Вовки вміють не тільки вити, але й розмовляти! До речі, вовче виття триває не більше 5 секунд, решта – це відлуння. А розмовляють вовки не тільки за допомогою виття, але й за допомогою мови тіла. Наприклад, якщо вовк планує атакувати або захищатися, його постава стане бездоганною, а шерсть стане дибки. Якщо вовк спокійний, у нього вуха і хвіст опущені. Виття потрібне тваринам для того, щоб розповісти зграї про те, що насувається буря, щоб швидко знайти побратимів для полювання, щоб пригрозити іншій зграї в разі посягання на території.

Фізичні дані: самці важать від 50 до 60 кілограмів, самки – близько 45 кілограмів, але зустрічаються і вовки-важковаговики по 90 кг, хоча й рідко; у холці висота становить 75-80 см, довжина тіла – від півтора до двох метрів. Статура струнка, але потужна, з добре розвиненими м’язами, грудна клітина широка, спина поката. Забарвлення шерсті світло-сіре, іноді помітні охристі відтінки.