Паріс

puma noname 400

Ім'я: Паріс
Стать: самець
Дата народження: 21.09.2011
Середовище проживання: Північна і Південна Америка - від канадського Юкону до південної частини Анд.
Характер: некомунікабельна і потайна. Явно виражена «сова» – активна в період сутінків і вночі. Звуки, які видає пума, схожі на звуки домашніх кішок – муркотіння, шипіння, бурчання.
Улюблена їжа: олені, олені і ще раз олені. Хоча в разі відсутності улюбленої їжі пуми можуть задовольнятися лосем або білками. Вони взагалі неперебірливі в їжі.
Улюблені розваги: погрітися на сонці, поспати у своєму лігві, з азартом пополювати.
Знімався (-лась) в мультфільмах: «Принцеса і пума», «Стюарт Літтл 3. Поклик природи» та ін.

П'ять фактів про пуму:

  • Срібний лев, королівська кішка, гірський кіт, мексиканський лев, кугуар, оленячий тигр, бурий ягуар – це лише невелика кількість усіх назв цієї тварини. Пума потрапила до Книги рекордів Гіннесса як тварина, в якої найбільше назв. Наприклад, в англійській мові їх понад 40. Мовою індійців Перу пума в перекладі означає «дика красуня», а з латини її назва перекладається як «одноколірна», тому що цей хижак єдиний однотонний серед усіх американських кішок. Окрасою пума – сіро-коричнева або жовто-коричнева.
  • Пума – символ США, їх дикого Заходу. Черокі, наприклад, вважають, що пума і сова не спали всі сім ночей створення світу, тому й отримали в нагороду особливу мудрість і чистоту.
  • Пума – дуже терплячий хижак. Якщо їй трапляється все ж необережно потрапити в капкан, вона не лютує в спробах вирватися, а мовчки намагається визволитися. Якщо ж їй не вдається це зробити, вона може нерухомо сидіти в очікуванні розв'язки.
  • Пуми люблять різноманітність у меню, тому пробують усе, що рухається. Тим паче, ця хижа кішка вміє імітувати голоси своєї здобичі, таким способом кличучи жертву до себе. Але тільки одна тварина їй по зубах і не до вподоби – це скунс. Його захисний смердючий запах відштовхує пуму, і тільки молоді й недосвідчені особини намагаються на нього напасти.
  • Кошенята пум з'являються на світ плямистими, і тільки в однорічному віці їхнє забарвлення стає однотонним, як у матері. Молоко пуми в шість разів жирніше, ніж коров'яче, тому хоч малюки і народжуються щонайбільше півкілограмовими, вони швидко набираються сил. І вже в місяць активно грають під наглядом матері. Пума годує кошенят до тримісячного віку, потім вони переходять на їжу дорослих і великих кішок. У віці двох років молоді пуми залишають матір і йдуть на вільні хліби, створювати власні сім'ї.

Фізичні дані: зріст пуми становить 65-75 см, вага від 70 до 110 кг, а довжина тіла дорівнює 100-180 см. Оленячий тигр може стрибати у висоту більше 5 м, а в довжину більше 10 м. Швидкість бігу пуми може доходити до 60-80 км/год.