Шашлик

smugasta giena shashlik 400

Ім'я: Шашлик
Стать: самець
Дата народження: 30.03.2010
Середовище проживання: Північна Африка, Азія
Характер: хоча самець, як і самка, з дитинства виріс із людьми, вдача в Шашлика відлюдькувата та насторожена. Однак в іграх з Жужею він зовсім інший – ця гієна обожнює пошуміти і подуріти. Під час ігор заразливо кудкудакає.
Улюблена їжа: баштанні культури – диня і кавун. Якщо затриматися з організованою годівлею, Шашлик підкидає тарілки догори і гуркотить ними, поки не погодують.
Улюблені розваги: невдоволено роздувати свій ірокез, пустувати з подружкою і співати пісеньку «Жу-жу-жу, я з Жужею дружу...»
Знімався в мультфільмах: «Єнот і гієна», «Маленький Шего», «Король Лев», «Лев і 9 гієн» та інші.

Жужа

polosata giena noname1 350

Ім'я: Жужа
Стать: самка
Дата народження: 21.03.2010
Середовище проживання: Північна Африка, Азія
Характер: товариський, довірливий, самка дуже лагідна з людьми, хоча для гієн це рідкість. І треба зазначити, що короткозора Жужа в усьому слухається чоловіка, без його згоди не підійде навіть по їжу. Ну, хіба що по виноград ... Гроно винограду – кращий антидепресант для смугастих гієн.
Улюблена їжа: дивно, але це виноград. А також кавуни та дині. Жужа вранці сміливо підходить до людини, яка приносить їжу, і їсть просто з рук.
Улюблені розваги: грати з Шашликом, перевертати миску, якщо в ній немає їжі, а при вигляді їжі – радісно реготати. Любить Жужа і розглядати перехожих.
Знімався в мультфільмах: «Єнот і гієна», «Маленький Шего», «Король Лев», «Лев і 9 гієн» та інші.

П'ять фактів про смугасту гієну:

  • Першим фактом хочеться відзначити, що називати гієн трупоїдами не зовсім коректно, бо падаллю вони, як і леви, до речі, харчуються в той час, коли іншої їжі роздобути не можуть. Але ж гієни їдять не тільки м'ясо, а й рослинну їжу, зокрема кавуни та дині. Кумедним є той факт, що ситі гієни зазвичай вкладаються спати біля місця годівлі, тож на місці злочину на баштані піймати їх дуже легко.
  • На сьогодні відомо чотири види гієн - плямисті гієни, бурі і смугасті гієни, земляний вовк. У більшості випадків смугасті гієни, як довели дослідники, живуть сім'ями, що складаються з самки, самця та їхніх дитинчат. І живуть вони в т.зв. містечку - це така найчастіше використовувана ділянка їхнього перебування, де розташовані кілька нір – трапезна, вбиральня, лігво, пилова ванна.
  • Лігво гієни часто потребує послуг хатньої робітниці – таке воно брудне і захаращене залишками їжі, осколками кісток. У такій оселі залишатися чистими складно, тому гієни пахнуть не дуже добре. Зате цей запах відштовхує охайних хижаків.
  • Є відомості, що висота звуку виття гієни вказує на її вік, а варіації послідовності цих звуків повідомляють про соціальний статус гієни. Але якщо раптом вам ведмідь наступив на вухо і ви не розрізняєте варіацій, просто подивіться на хвіст гієни. Якщо задертий догори – соцстатус високий, якщо опущений – соцстатус низький.
  • Самки гієн – найтурботливіші матусі серед усіх хижаків. А виражається це ось у чому – самки відганяють самців від свіжої здобичі, пропускаючи вперед малюків. А ще самки годують дитинчат більше ніж півтора року. Як після цього ставитися до них із презирством і називати трупожерами?

Фізичні дані: довжина смугастої гієни від голови до хвоста становить 110-120 см, хвіст завдовжки не перевищує 35 см, висота в холці починається від 65 см і доходить до 90 см. Вага смугастої гієни – 25-45 кг.