Лисиця чорно-бура

Ім'я: Лиса-Носа
Стать: самка
Дата народження: 08.05.2013р.
Середовище проживання: Європа, Азія, Північна Америка, Північна Африка.
Характер: розумна й дуже допитлива, схильна до хитрощів, смілива, досвідчена й неперевершена мисливиця.
Улюблена їжа: миші та інші дрібні гризуни, зайці, комахи, черв'яки, невеличкі птахи, є в раціоні й рослинна їжа – ягоди, корінці та ін.
Улюблені розваги: чепурити свою шубку, відпочивати й грітися на сонечку – удень, а вночі контролювати кількість мишей, гусей і курей у зоопарку; дуже артистична й фотогенічна, тому у вільний час знімається в мультфільмах і навіть стала кінозіркою.
Знімалася в мультфільмах: «Лисичка з качалочкою», «Котик та півник», «Лисичка-сестричка та вовк-панібрат», «Ворона і лисиця», «Лисиця і вовк», «Лисиця і ведмідь», «Лисиця і дрізд», «Лисиця і журавель», «Попався, той, хто кусався!», «Кіт і лисиця», «Лисиця-будівельник», «Лисиця, ведмідь і мотоцикл з коляскою», «Півник-золотий гребінець», «Жихарка», «Ворона і Лисиця, Зозуля і Півень»,«Колобок»,«Як лисиці з курми подружилися», «Лисеня Вук», «Маленький Рижик», «Лис і пес»,«Лис і пес 2», «Незрівнянний містер Фокс», «Лисиця-сирота», «Фарбований лис», «Лис Ренар».

П'ять фактів про лисицю

  • Лисичка – вона дійсно вовку і собаці сестричка, адже належить до сімейства псових і виду вовчих. Рід лисиць налічує одинадцять представників, серед яких такі симпатяги, як полярна лисиця, лисиця фенек, песець, великовуха лисиця, острівна лисиця. Найпоширеніша, звісно ж, звичайна руда лисиця.
  • Лисичка – і коту сестричка! Незважаючи на свою приналежність до сімейства псових лисиці насправді більше схожі на котів. У них вертикальні зіниці, представниці багатьох видів чудово лазять по деревах. Хода й уміння чатувати на здобич теж багато в чому нагадують котячі. І у котів, і у лисиць є специфічні шипи на язиці й дуже чутливі волосинки на морді й лапах, які допомагають орієнтуватися в просторі.
  • Літаючі лисиці – це не вигадка, а правда! На Мадагаскарі, у Новій Гвінеї, в Австралії, в Південно-Східній Азії живуть маленькі кажани, близько семи сантиметрів у довжину, чиї мордочки дуже схожі на лисячі. Та, звісно, до лисиць вони не мають жодного стосунку, крім назви.
  • Є гіпотеза, що лисиця – це перший друг первісної людини. На півночі Йорданії виявили поховання людини і лисиці, вік якого 16 500 років. Поховання з собаками на чотири тисячі років «молодше». Сьогодні теж намагаються приручити лисиць. У Новосибірську навіть є єдиний у світі Інститут цитології й генетики, де селекціонували й розводять ручних лисиць. Тварини чудово піддаються дресируванню, але коштують шалених грошей.
  • Найбільші любительки м'ячів – це лисиці! Так-так, лисиці обожнюють ідеально круглі предмети й часто крадуть їх у людей. Наприклад, із полів для гольфу регулярно зникають м’ячики. У Франції був кумедний випадок: лисеня регулярно крало м'ячики для гри в петанк, навіть не помічаючи того, що поблизу знаходиться курник. Кажуть, що навіть людини лисиця не боїться, коли їй кортить роздобути м'яч.

Фізичні дані: розміри тіла лисиці залежно від породи може бути від 40 см в довжину при масі 1,5 кг (фенек) до 90 см із масою до 10 кг у звичайної рудої лисиці. Забарвлення в основному руде, жовтувате чи буре.