enotopodibny sobaka noname1 400

Ім'я: Такі, Ласун, Кяхрик
Стать: самка, самець, самець
Дата народження: 01.03.2010, 01.03.2010, 20.04.2011
Середовище проживання: Індокитай, Китай, Японія, Корейський півострів, Уссурійський край, Амурська область.
Характер: товариський, допитливий, боязкуватий.
Улюблена їжа: єнотоподібний собака всеїдний: він не відмовляється ні від тваринної, ні від рослинної їжі. Влітку воліє їсти пташині яйця і самих пташенят, жаб і жуків, а восени переходить на овес, ягоди, плоди дерев. Хоч і дивно, але падаль і харчове сміття також входять у його меню.
Улюблені розваги: ловити рибу, плавати, гратися одне з одним, шукати занедбані нори борсуків.
Знімався (-лась) в мультфільмах: «Війна танукі в періоди Хейсей і Помпоко»

П'ять фактів про єнотоподібного собаку:

  • Цю тварину часто плутають з єнотом-полоскуном, особливо, якщо бачать у кущах тільки мордочку, адже її прикрашає типова для єнота «маска» з чітким малюнком і сірі «бакенбарди». Але, крім цієї мордочки, нічого спільного в єнота і єнотоподібного собаки немає. Загальний зовнішній вигляд останнього більше нагадує лисицю або борсука.
  • Уссурійський єнотоподібний собака, єнотоподібна уссурійська лисиця, уссурійський єнот, єнотка – отак називають цього звіра на просторах СНД. А на його батьківщині, в Японії, він носить красиве і таємниче ім'я – танукі. Там же єнотоподібного собаку поважають як містичну і священну тварину, якій притаманно набувати людського вигляду. Навіть існує легенда про те, що вночі по оселях ходить хлопчик-слуга і пропонує саке. А з-під одягу в нього стирчить пухнастий хвіст.
  • А ще японці селять у своїх будинках танукі, щоб... слухати їхній спів. Так-так, єнотоподібний собака видає абсолютно нетипові для свого сімейства псів звуки: трелі, рулади, мелодійний свист. І все разом складається в оригінальну пісню.
  • У цих тварин неймовірно гострий нюх, він сформувався для того, щоб відшукувати в траві дрібних тварин, птахів, кладки яєць черепах тощо. Слух і зір нюху програють, тому єнотоподібним собакам притаманно завмирати і ховатися, щоб і самим не стати чиєюсь здобиччю. І ця здатність завмерти розвинулася в них настільки добре, що тварина, на відміну від усіх своїх родичів, у разі небезпеки успішно удає просто мертву. Оце розумник!
  • А ще уссурійська лисиця вирізняється серед усіх псів тим, що єдина серед усього роду залягає взимку в сплячку, попередньо набравши два-три зайві кілограми. Майже всю холодну зиму вона проводить у норі, солодко сопучи. Якщо зима тепла – єнотоподібний собака, відповідно, не спить.

Фізичні дані: довжина тіла становить 65-80 см, вага – від 4 до 10 кг, хвіст у довжину – до 25 см.