Тобі

medved noname1 400

Ім'я: Тобі
Стать: самець
Дата народження: 01.02.2012
Середовище проживання:Західна Європа, Центральна Європа, Аляска, Росія
Характер: спокійний, меланхолійний. Тобі дуже акуратний в їжі та великий ледар у навчанні.
Улюблена їжа: Тобі, як і Кубі, в меню пропонується риба, хліб, яблука та морква. Але Тобі дуже любить хліб і навіть іноді згоден помінятися з Кубою на рибу.
Улюблені розваги: ловити живу рибу в тазику, грітися на сонечку і ліниво розглядати відвідувачів.
Знімався в мультфільмах: «Камчатський ведмідь Василиса», «Як приручити ведмедя» та в безлічі інших.

Куба

medved noname2 400

Ім'я: Куба
Стать: самець
Дата народження: 01.02.2012
Середовище проживання: Західна Європа, Центральна Європа, Аляска, Росія
Характер: холеричний, активний, товариський. Він лідер і задирака, легко піддається навчанню. Але що стосується їжі, то тут Куба ненаситний. Він завжди їсть першим, відганяючи Тобі від миски.
Улюблена їжа: риба. Клишоногий отримує достатньо риби, але йому все мало. На день народження кожен із братів отримав великого лосося, якого із задоволенням і з'їв.
Улюблена розвага: поспілкуватися, полазити по деревах, продемонструвати, що він відгукується на ім'я. Ще Куба маніпулятор – він піднімається на задні лапи і махає відвідувачам, так він випрошує рибу.
Знімався в мультфільмах: «Камчатський ведмідь Василиса», «Як приручити ведмедя» та в безлічі інших.

П'ять фактів про бурого камчатського ведмедя:

  • Дорогу додому ведмеді знайдуть із заплющеними очима, навіть якщо вони відійшли від основного місця проживання на багато кілометрів. Цьому сприяють і мітки, які вони залишають на деревах уздовж своїх стежок, і приголомшлива орієнтація в просторі. Сила і витривалість камчатських ведмедів також запитань не викликають.
  • Передні лапи ведмедя – це сила і міць разом узяті. Кігті можуть досягати і 10-12 см завдовжки. Цими лапами ведмідь ловить лосося, викопує собі барліг, валить дерева, а також із їх допомогою нападає і захищається. Щоправда, ведмідь стоїть на вершині харчової піраміди, тому він нікого не боїться.
  • Та й, чесно зізнатися, камчатські ведмеді боягузи. Це результат їхнього спокійного і мирного життя на Камчатці. Ситий і боягузливий велетень – ось як можна охарактеризувати цього хижака. Але якщо ви зненацька побачите на березі річки замріяного ведмедика, не біжіть вітатися й обніматися, тікайте. Реакція в цих клишоногих просто блискавична.
  • Зимовий сон, або сплячка у барлогу – це насправді адаптація до умов життя. Взимку на Камчатці прогодуватися такому звіру неможливо. Ось і залягають поспати, з жовтня – самки з ведмежатами, потім вагітні ведмедиці, молоді ведмедики. Великі немолоді самці можуть ще повештатись по стежках до кінця року, але потім і вони вкладаються смоктати лапу.
  • Як ведмеді ловлять рибу? За цим дійством можна спостерігати годинами, але бажано з вертольота або перед телевізором, певна річ. Ведмідь заходить у воду і сканує дно, виглядаючи собі смачного лосося. Щойно пригледить, кидається за ним у воду, витягує лапою, підкидаючи вгору – і ловить уже зубами.

Фізичні дані: вага ведмедя, який живе на просторах Камчатки, коливається від 150 до 300 кг, хоча є очевидці, які стверджують, що бачили й 500-кілограмового ведмедя. Зріст – близько 2-х метрів.