gienopodibny sobaka 400

Ім'я: Едвард, Джаспер, Белла, Еліс
Стать: два самці та дві самки
Дата народження: 23.08.2014
Середовище проживання: Африка
Характер: кмітливий, розумний і далекоглядний. Віддаючи належне цій тварині, треба зазначити, що гієнові собаки характеризуються розвиненою взаємовиручкою. Вони ніколи не гризуться через здобич, навпаки, спершу досвідчені мисливці дозволяють поїсти молодим собакам, потім відносять їжу слабким членам своєї родини, і тільки після них беруться до трапези.
Улюблена їжа: всі копитні, яких можна наздогнати. Здебільшого жертвами цих диких собак стають антилопи.
Улюблені розваги: весь свій час африканські собаки проводять разом – їдять, граються і сплять тільки разом. На полювання, певна річ, теж вирушають великою компанією.
Знімався (-лась) в мультфільмах: назва поки що не розголошується.

П'ять фактів про африканського гієнового собаку:

  • Характерне яскраве плямисте забарвлення – острівці білого, чорного і буро-жовтого кольорів – є унікальною візиткою кожного африканського гієнового собаки. Навряд чи вдасться знайти хоч би двох собак з однаковим забарвленням. Мало того, на лівому і правому боці однієї тварини візерунок також не збігається.
  • Єдиним відносно близьким родичем гієнового собаки є азіатський червоний вовк.
  • Дуже цікавий ритуал пробудження в африканських гієнових собак. Оскільки на полювання вони вирушають після денного або нічного сну, то для вдалого результату треба спершу прокинутися. Першим піднімається вожак і обходить інших собак. Він смикає сплячих за вуха, штовхає носом і не відстає, поки всі мисливці не прокинуться. Іноді йому допомагає другий ватажок. Собаки не обурюються спросоння, а, навпаки, швидко схоплюються на ноги, бігають, стрибають, облизують один одного.
  • Ці тварини профі тактичного полювання, яке в їхньому виконанні має такий вигляд - одна частина зграї жене здобич, а інша в цей час намагається відрізати їй усі шляхи до відступу. У пошуках їжі собаки відходять на 15 км і більше від їхнього місця проживання, але, треба зазначити, що вони – спритні бігуни, і їхня звичайна швидкість становить 50-55 км/год.
  • Окремим пунктом хочеться винести комунікацію між африканськими гієновими собаками. «Хо-хо» – цей мелодійний крик позначає початок полювання. Так само у них є сигнальний поклик – попередження про небезпеку, що виражається в низькому гавкоті. Гнів виражається гарчанням, а прихильність – своєрідним щебетанням. Цуценята, щоб добитися уваги інших членів зграї, протяжно скавчать.

Фізичні дані: ця тварина завдовжки 76-102 см, на хвіст додатково треба додати ще 35-40 см. Висота в холці не більше 75 см. Вага – величина плаваюча, позаяк залежить від того, голодний собака чи ні, бо за один раз гієновий собака може з'їсти до 9 кг м'яса. А отже, вага може коливатись від 16 до 35 кілограмів.