mara1 noname 400

Ім'я: Сімейство Мара
Стать: самки/самці
Дата народження: найрізноманітніші
Середовище проживання: Південна Америка
Характер: неймовірно полохливий. Вони такі боягузливі, що можуть навіть померти від переляку – це особливості їхньої нервової системи. А ще мари просто харизматичні і чарівні тварини, які люблять ласку і неголосні розмови.
Улюблена їжа: злакові, трава, коріння, квіти, листя, насіння і кора дерев, не відмовляться від моркви та яблук. Мари майже не п'ють воду, їм вистачає води в рослинній їжі.
Улюблені розваги: грітися на сонечку, лежачи на боці, витягнувши ноги. Мари – чистюлі, вони регулярно прибирають в оселі, позбавляючись залишків їжі.
Знімались у мультфільмах: назва поки не розголошується ;-)

П'ять фактів про мару:

  • Уперше побачивши цю тварину на фотографії, ви подумаєте, що це Photoshop. І справді, голова кенгуру, вуха зайця, тулуб лані, а ноги – собачі. Але це реальне тварина – зі своїм характером і уподобаннями, просто трохи дивовижна.
  • Оскільки найбільша популяція цих великих гризунів на просторах Патагонії, то у них є і друга назва – патагонський заєць. Хоча якраз зайців серед її родичів немає. Далекі родичі цих тварин – морські свинки. Несподівано, чи не так?
  • Мари ходять дуже повільно, зате стрибають зі швидкістю до 30 кілометрів на годину. Їхні стрибки – зигзагоподібні, вони відштовхуються всіма чотирма м'язистими ногами одразу.
  • Кожна самка на рік приносить до п'яти дитинчат. Малята дуже розвинені від народження і здатні одразу бігати. Спершу вони абсолютно нетовариські, воліють бути в компанії самки. І це пояснюється тим, що родичі маленьких мар жорстокі і можуть вбити новонароджених, тому самка і йде народжувати подалі від своїх родичів, щоб вберегти потомство.
  • І ще один дивовижний факт. Мари – це напівкопитні тварини. Ні, в них немає справжніх копит, але один із пальців на кінцівках має копитоподібний кіготь.

Фізичні дані: довжина тіла патагонського зайця становить 50-75 см, вага від 9 до 18 (!!!) кілограмів. І в плечах мара немаленька – до 45 см. Отакий цікавий гризун.