pugach noname 400

Ім'я: Філ та Люсі
Стать: самець та самка
Дата народження: 27.03.2013, 02.04.2014
Середовище проживання: Північна Африка, Європа, Азія
Характер: досвідчений мисливець, невибагливий у їжі, не вийде на стежку війни, якщо не голодний, дуже розумний, хоча й поводиться трохи дивно, лякаючи перехожих темної ночі.
Улюблена їжа: дрібні ссавці (кролики, зайці, піщанки, тушканчики, водяні щури, їжаки, тхори) і птахи – качки, лиски, куріпки, а також хижі пернаті: соколи, яструби, ворони, сови і т.д.; може харчуватися рибою, крабами, мишами і навіть равликами.
Улюблені розваги: вдень любить спати, надійно замаскувавшись у кроні дерева, уночі воліє безшумно вистежувати здобич; у вільний час контролює кількість хижих птахів.
Знімався в мультфільмах: «Великий ух», «Їжачок у тумані», «Смішарики».

П'ять фактів про великого вухатого пугача:

  • Пугач, або великий вухатий пугач – з латини Bubo bubo, що буквально перекладається «сова сов». Відмінна риса пугача – його моторошний крик, голосний, виразний, добре чутний навіть на великій відстані. У дикій природі пугачі живуть до 20, а в неволі – навіть до 60!
  • Пугач – чудовий хижак, тож його присутність впливає на чисельність інших пернатих хижаків, бо він полює на них. Він має ідеальний зір не тільки вночі, але і вдень і бачить у 8 разів краще за людину. При цьому у птаха ідеальний слух і вміння літати практично безшумно. Додайте до цього вдалу для тримання здобичі будову лап – два пальці повернені вперед, а два – назад, при цьому один із пальців може міняти положення. Зір, слух і будова тіла роблять пугача унікальним у своєму роді мисливцем.
  • Зрідка, та все таки таке буває, пугачів використовують як ловчих птахів під час полювання на хижих птахів і на кролика, зайця. Однак дресирувати пугача дуже складно – це птах із характером, який може навіть напасти на господаря через неправильне виховання.
  • Політ пугача зазвичай неквапливий, птиця летить неспішно на досить низькій висоті, що дає змогу роздивитися здобич. Зазвичай воліє полювати на здобич, яка сидить, а не біжить. Пугач може також ширяти тривалий час високо в горах, використовуючи висхідні потоки повітря. Але нехай тебе не збиває з пантелику така повільність. Філін легко наздожене й зловить на льоту практично будь-якого птаха – ворону, голуба, гусака. І навіть може зловити мишу, яка біжить щодуху. Адже пугач розвиває максимальну швидкість буквально з першої секунди польоту.
  • Дивовижно, але факт: пугачі можуть полювати на лисиць! У такому поєдинку птах зазвичай здобуває перемогу. На ризикований захід пугача штовхає голод. Бувало також, що пугачі полювали й ловили тварин, які в 10 разів більші за них, таких як косулі.

Фізичні дані: великий вухатий пугач за розмірами поступається тільки рибному пугачеві: зріст досягає 65-75 см, вага – понад 4 кг. І це при неймовірному розмаху крил – від 160 до 188 см. Самки зазвичай більші за самців. Пір'я дорослих птахів має іржаво-жовтий колір із червонувато-бурим відливом, очі – червоно-жовті, дзьоб – темний. Забарвлення у самок і самців однакове. З боків голови – характерні пучки пір'я, які утворюють так звані вуха. Але не плутайте цей декор зі справжніми вухами.