Сімейство пеліканів

pelikan noname 400

Ім'я: Сімейство пеліканів
Стать: самці і самиці
Дата народження: 2002
Середовище проживання: Південна Європа та Африка
Характер: спокійний і доброзичливий.
Улюблена їжа: свіжа риба, жаби, раки, краби.
Улюблені розваги: любить влаштовувати колективну рибалку зі своїми родичами, подобається літати й плавати, по суші пересувається повільно й незграбно.
Знімався в мультфільмах: «Немо», «Рекс і пелікан», «Пелікан і бекас».

П'ять фактів про пеліканів:

  • Пелікани чудово плавають і добре літають, вміють легко ширяти у повітрі тривалий час, незважаючи на досить масивне тіло. А ось пірнати не вміють, за винятком бурого пелікана, який, щоб пірнути, змушений летіти сторчголов із великої висоти. Річ у тому, що у цих птахів залегкий скелет і під шкірою є повітряно-бульбашковий прошарок, який необхідний для того, щоб пелікани могли утримувати в повітрі своє важке тіло. Це і заважає їм пірнати.
  • Цікаво, що горловий мішок потрібен пеліканові не для того, щоб, як ми звикли думати, зберігати в ньому рибу. Птахи зазвичай ковтають здобич одразу. Цей мішок замінює птахам сачок під час риболовлі, а також слугує контейнером, щоб переносити живу рибу для пташенят.
  • Пелікани – досвідчені рибалки, причому вони вміють полювати цілими зграями. Птахи оточують косяки риби, ляскають по воді крилами і дзьобами, щоб витіснити рибу на мілководді. Беруть у свою компанію пелікани також інших птахів – бакланів, чайок, крячків. Птахи поводяться під час полювання дуже виховано – ніколи не б'ються через здобич і навіть допомагають один одному ловити рибу. У Китаї та Індії навчені пелікани ловлять рибу для людей.
  • Гнізда пелікани будують дуже великі, неохайні, але міцні. Цікаво, що будівництвом займається самка, а самець приносить будматеріали. Кілька пар можуть будувати спільне гніздо, адже пелікани воліють триматися групами. Великі пелікани гніздяться на землі, ворогів у цього великого птаха практично немає, окрім крокодилів.
  • Пелікан – символ самовідданої батьківської любові. Імовірно, таку славу птах здобув через спосіб годування пташенят. Коли пелікани вигодовують малюків, вони притискають дзьоб до грудей, щоб відригнути рибу. У стародавні часи людям здавалося, що птахи розривають собі груди, щоб погодувати пташенят власною кров'ю.

Фізичні дані: пелікани – великі важкі птахи з масою тіла від 7 до 14 кг. Довжина їхнього тіла – 130-180 см. Корпус масивний, крила великі, ноги з широкою перетинкою, дзьоб дуже довгий – до 47 см, з гострим гачком на кінці й великим шкіряним мішком внизу. Забарвлення мають світле – біле, сірувате, з рожевим або жовтуватим відливом, на крилах можуть бути темні пір'їни. Дзьоб і область навколо очей забарвлені в яскраво-жовтий або рожевий колір. Самки майже не відрізняються від самців, хіба що трохи менші за розміром і тьмяніші на забарвлення.