Сімейство Павичів

pavlin noname 400

Ім'я: Сімейство Павичів
Стать: самці і самиці
Дата народження: 2012
Середовище проживання: Південна Азія
Характер: гордий і самостійний, обожнює, коли ним захоплюються, явно королівської крові.
Улюблена їжа: різноманітні злаки, хліб, коренеплоди, а також комахи, молюски та навіть дрібні змії, жаби, ящірки.
Улюблені розваги: обожнює розпускати свій розкішний хвіст перед самками, літати не любить, хоча і вміє. Залюбки гуляє на свіжому повітрі, і його прогулянкам не завадить ні дощ, ні навіть сніг, тому що павичі невибагливі й добре переносять прохолодну погоду.
Знімався в мультфільмах: «Пригоди Мюнхгаузена», «Рекс і павич».

П'ять фактів про павича:

  • В Азії, Індії та в багатьох країнах Сходу павичів дуже цінують за те, що вони попереджають своїх господарів про наближення до будинку хижаків, змій і навіть грози. Деякі навіть вірять, що павичу не страшні укуси змії – його організм переробляє отруту саме завдяки пігменту, який надає пір’ю такого яскравого кольору.
  • Знаменитий хвіст павича, який є тільки у самців, – насправді зовсім не хвіст. Це пір'я, що вкриває місце над хвостом. Хвіст же павича – це сіре непоказне пір'ячко.
  • Належать павичі до ряду куроподібних. Раніше в багатьох країнах розводили павичів як домашню птицю. І навіть зараз подекуди їдять їхнє м'ясо і яйця, хоча ці продукти і не мають особливих смакових якостей. Цікаво, що, незважаючи на спорідненість, павичі погано уживаються з курми та іншими домашніми птицями. Сьогодні у світі існує понад 200 варіацій забарвлення павичів.
  • В Індії і в країнах Сходу павич – священна королівська птиця, символ краси, гордості й безсмертя. Павичеве пір'я дуже цінувалося у всі часи. Наприклад, у Китаї при правителях династії Мін віяло з пір'я павича вручали за найвищі заслуги. У нас павичем стали нарікати пихатих, гордовитих і хвалькуватих людей, тому що спочатку цих птахів вирощували багатії.
  • Пестить і вирощує свій хвіст павич аж 3 роки! Поки павичеві-самцеві не виповниться три роки, його ні за що не відрізнити від самки. Тільки через 2-3 роки самець стає статево зрілим, і тоді-то й набуває розкішної прикраси для привертання уваги сіреньких і непоказних самочок. Живе павич досить довго – у середньому 20 років.

Фізичні дані: павичі – птахи з міцною статурою, довжина їх тіла сягає 100-125 см при вазі 4-5 кг. При цьому красивий шлейф виростає до 150-160 см. Самці забарвлені яскраво – у сині, зелені відтінки з вкрапленням чорного, жовтого, золотистого. Самки дрібніші за самців, забарвлені скромніше, у них немає подовженого пір'я над хвостом.