gavajska kazarka noname 400

Ім'я: Сімейство Гавайських Казарок
Стать: самці/самки
Дата народження: найрізноманітніші
Середовище проживання: Гаваї
Характер: горді птахи, які знають собі, дуже рідкісним і красивим, ціну.
Улюблена їжа: трава та інші рослини, зерно, овочі.
Улюблені розваги: неквапно проходжатися та їсти смачненькі французькі страви, запиваючи доброю росою.
Знімалися в мультфільмах: назва мультфільму не розголошується.

П'ять цікавих фактів про гавайську казарку:

  • Гавайська казарка, або нене – птах, який «сидить на вулкані» майже в буквальному значенні цього виразу. Цей унікальний птах будує гнізда на схилах вулкану – на лавових полях на висоті 1500-2400 м над рівнем моря. Більше такої істоти у світі не існує. Живе лише на Гавайських островах і є символом штату Гавайські острови. На Гавайях скрізь уздовж доріг можна побачити дорожні знаки для водіїв, які попереджають про появу цих птахів.
  • Гніздо гавайської казарки – особливе. Це неглибока ямка, вистелена пухом, прикрита каменем або рослиною. До речі, миролюбні з виду самці казарок під час гніздування стають неймовірно агресивними, захищаючи своїх майбутніх малюків.
  • Гавайські казарки уміють гавкати! Так-так, їхнє гоготання нагадує гавкіт собаки, тільки більш уривчастий і короткий.
  • Ці птахи – справжні гурмани, які запивають вишукану трапезу росою! Вони їдять не лише траву та інші рослини, також споживають пшеницю, нарізані овочі, такі як капуста й зелений салат. З радістю вполюють і з’їдять якусь поживну комаху чи молюска.
  • Казарки з легкістю розвивають швидкість до 100-110 кілометрів за годину! Але, як й інші різновиди ряду гусячих, гавайські казарки в період линьки втрачають здатність літати. Це пов'язано з тим, що випадають масивні пір'я на підкрилках, які відростають досить довго. Знаючи цей свій недолік, птиці на цей час, тобто на 6-8 тижнів, селяться поблизу великих водойм, щоб зручно було ховатися від хижаків.

Фізичні дані: тіло птаха сягає у довжину 56-71 см, вага – 2 кг. Оперення має сіро-коричневого кольору, є елегантна світла окантовка. Пір’я на голові й шиї чорне, як дзьоб і ноги.