Що таке контактний зоопарк? Це територія доброзичливих тварин, які легко йдуть на контакт із дітьми. Контактний зоопарк – це запрошення в гості до найгостинніших і найпривітніших господарів.

Мешканці нашого контактного зоопарку:

Качки

Цікаві факти про качок:

 • utkaКачки – настільки звичні для нас улюбленці, що, здавалося б, не можуть нас нічим здивувати. Але придивіться до цих птахів – навіть їхня анатомічна будова дивовижна. Наприклад, кут зору у диких качок дорівнює 360 градусів, що дає змогу швидко помічати хижака. Шийних хребців у качок навіть більше, ніж у жирафа. А повік – аж три!
 • Качки можуть плавати навіть у дуже холодній воді – завдяки особливому жировому покриттю на пір'ї, яке робить пір'я водонепроникним. До речі, це покриття качки розподіляють по пір'ю самостійно дзьобом – від хвостового пір'я по всьому пір'яному покриву. На шкірі качиних лап мінімум нервових закінчень, тому качині лапки не мерзнуть, навіть коли птахи ходять по льоду. Гуси й качки могли би витримати морози до -110 градусів! Але таких на землі, на щастя, не трапляється.
 • Крякання качок теж викликає подив. По-перше, крякають тільки качки – тобто самки. Селезні зберігають мудре мовчання. По-друге, качине крякання не створює відлуння. Насправді, звісно, відлуння є, просто його досить складно почути, бо качка знаходиться на воді, і звук відбивається вгору від водяної поверхні.
 • Качки – знамениті рекордсмени. Вони пірнають на глибину більше ніж 6 м, щоб добути їжу. Здолали качки не тільки глибини, але й висоти. Якось раз літак, який пролітав над американським штатом Невада, ударив дику качку. Було це на висоті 6300 м! На сьогодні це качиний рекорд. Одного разу довгоносий крохаль розвинув швидкість близько 160 км на годину, коли побачив, що його «переслідує» літак. Пересічна дика качка може пролетіти за день більше 500 км!
 • Качки вміють розводити рибу! Птахи можуть їсти практично весь день, без перерви пірнаючи під воду й здобуваючи то водорість, то личинку комара, то невеличку рибку, то жабеня. Риби від тих дій більшає, бо качки своїми широкими дзьобами піднімають намул і залишають у ставку свій послід. І у ставку з'являється багато мікроскопічних водоростей, які і споживає риба.

Кури

Цікаві факти про курей:

 • kurkaКури перевершили людей! Цих птахів на планеті Земля як мінімум 19 мільярдів, а це втричі перевищує чисельність людей. І з цього п'єдесталу нелітаючий птах піде зовсім не скоро. На другому місці за чисельністю серед домашніх тварин, яких вирощують заради їжі, – велика рогата худоба, поголів'я якої налічує лише 1,4 мільярда.
 • Учені зробили висновок, що одомашнювали курей не з метою вирощувати їх для їжі, а для участі в півнячих боях. Імовірно, це трапилося приблизно сім тисяч років тому, тому курку вважають найстарішим одомашненим улюбленцем.
 • Курячий гіпноз, або танатоз – унікальне явище, в існуванні якого можна переконатися на власні очі. Щоб загіпнотизувати курку, її треба покласти на підлогу, потім перед її очима провести крейдою на підлозі білу пряму лінію. Курка впаде в транс, тобто лежатиме без жодного руху щонайменше 30 секунд, щонайбільше – півгодини. Птах отямиться, коли його або перемістять, або ж коли він сам на щось відволічеться. Таким же чином можна знерухомити індика, перепілку, корову і коня.
 • Кури теж б'ють рекорди! У Книгу рекордів Гіннесса внесли інформацію про величезне куряче яйце, яке знесла курка в одному з селищ Грузії. Важить яйце 170 грамів, його довжина – 8,2 см, ширина – 6,2 см.
 • І хоча анатомія курки нам непогано відома, все ж таки деякі факти можуть здивувати. Наприклад, кури можуть споживати їжу лише у вертикальному положенні. Тільки так їжа може опуститися у стравохід, адже м'язів, що відповідають за процес ковтання, у курей немає. А ще, виявляється, існують голі, або лисі кури. Цю породу вивели спеціально для країн зі спекотним кліматом.

Віслюк

П'ять цікавих фактів про віслюків:

 • visljukІ дикі, і домашні віслюки дуже невибагливі в їжі, витривалі, розумні й терплячі. Так-так, терплячі. А впертими і дурними їх називають даремно. Як правило, віслюк не хоче щось робити тільки тоді, коли це суперечить його інстинкту самозбереження. Наприклад, тварина може відмовлятися тягти непосильну для неї ношу.
 • Працьовиті й витривалі, віслючки можуть перевозити вантажі, вага яких становить дві третини від ваги тварини.
 • Віслюки вважаються довгожителями серед тварин. Часом їх вік сягає 50 років!
 • Цілющі властивості молока ослиць відомі з давніх часів. Цариця Клеопатра приймала молочні ванни з молока ослиць, щоб бути вічно молодою й красивою. А Гіппократ прописував своїм пацієнта молоко ослиці від укусів змії і носових кровотеч, а також і від інших хвороб. У Греції, щоб діти не хворіли, їх поїли молоком ослиць.
 • Цікаво, що у фільмі «9 рота» знімався той же самий віслюк, який знімався і у фільмі «Кавказька полонянка». Цей ослик, точніше ослиця Люся, живе в Ялтинському зоопарку, їй уже понад 40 років. Люся відрізняється товариською вдачею та поступливим характером, за що й стала кінозіркою.

Кролики

П'ять цікавих фактів про кроликів:

 • krolikiКролики – знамениті рекордсмени-батьки серед тварин. Одного разу кролиця народила аж 24 кроленят. Річ у тому, що у самок кролів особлива анатомія: у них дві матки, що дає їм змогу виношувати по два виводки за одну вагітність.
 • Кролики не боягузи, просто вони надто добре бачать! Очі кролика – ще один орган, гідний захоплення. Кроляче око влаштоване так, що дозволяє тварині бачити все, що відбувається позаду. І тварині при цьому не треба обертатися.
 • «Ненажерливий – як кролик», цей вислів цілком має право на існування, адже одна доросла тварина з'їдає за раз стільки трави, що нею можна набити велику подушку.
 • Милі пухнастики ще й швидкісні рекорди вміють ставити. Тварини можуть пересуватися зі швидкістю до 56 км за годину! До речі, людина так бігати не може.
 • Кролики люблять не тільки траву. Вони дуже люблять пити звичайнісіньку воду. Один кролик у спеку може випити стільки води, скільки випиває невелика собака, наприклад спанієль.

Гуси

П'ять цікавих фактів про гусей:

 • gusiГуси – дуже вірні партнери та сім'янини. Гусак і гуска живуть парою до самої смерті, а коли один із пари гине, другий довго тужить за ним і не утворює нову сім'ю протягом кількох років. Узагалі, гуси – дуже соціальні птиці, для спілкування вони використовують більше 10 звуків залежно від ситуації.
 • Білий, або полярний гусак – один з найдивовижніших птахів у світі, бо полюбляє контрасти. Цей представник пернатих мешкає на арктичних узбережжях, на острові Врангеля, де в червні середня температура становить +2 ... +3°C. А на зимівлю білі гуси відлітають до Мексиканської затоки, яка вважається одною із найтепліших водойм у світі.
 • Гусак-рекордсмен за підкореною висотою – гірський гусак. Усі дикі гуси літають досить високо – на висоті до восьми тисяч метрів. Але гірському гусаку під силу здолати навіть десять тисяч метрів над рівнем моря! Цей рекорд був зафіксований у Гімалаях під час перельоту сірих гусей на зимівлю.
 • Чи замислювалися ви, чому в гусака лапи червоні? Звісно, не в кожного гусака лапки червоні, можуть бути й чорні, і жовті, і помаранчеві. Є кілька версій щодо цього. Деякі вважають, що це крізь бліду шкіру просвічуються кров'яні судини. А лапки іншого кольору – це результат «роботи» особливого пігменту. А дехто просто віджартовується: мовляв, замерз гусак.
 • Чому гусяча зграя летить клином? Виявляється, ця форма найбільш оптимальна з погляду аеродинаміки – так птиці менше витрачають сил на боротьбу з вітром. Коли гусак, який летить на чолі клина, втомлюється, його підміняє інший. Якщо гуси летять клином, дальність перельоту збільшується вдвічі. Крім того, усі учасники клина чудово бачать один одного і вчасно можуть допомогти втомленому товаришу.

Карликові вівці

П'ять цікавих фактів про карликових овечок:

 • karlikova vivcjaКарликові вівці породи уессан – це найменші у світі вівці. Зріст дорослих самців не перевищує 50 см у холці при вазі до 22 кг. Самочки ще менші – до 48 см при вазі 13-16 кг. Свою назву порода отримала на честь малесенького острова в Атлантичному океані неподалік від Франції.
 • Породу вивели в результаті природної селекції жителі острова. Їм у зв'язку з суворим кліматом і мінімальною кількістю трави потрібні були маленькі й витривалі вівці, які б їли мінімальну кількість трави. Щоправда, є версія, що міні-баранчиків привезли в Європу вікінги. У середині XX століття міні-баранчики мало не вимерли, але французькі аристократи врятували симпатичних малюків і почали розводити їх у родових помістях. З часом тварини увійшли в моду, їх утримували навіть при королівських дворах.
 • Спочатку карликові вівці були в основному чорного кольору. Річ у тому, що при розведенні тварин цьому кольору надавали перевагу жителі острова – заміжні жінки, вимушені за звичаєм одягатися в чорне.
 • Особливо цінується вовна міні-овець – вона неймовірно тонка, але при цьому дуже тепла й міцна. Цей матеріал давно вибрали дизайнери для створення елітного одягу для найбагатших людей.
 • Цікаво, що для отримання найтоншої вовни необхідно утримувати баранчика в повному спокої та в усьому йому догоджати. Тому що від пережитих стресів карликові вівці обростають товстої шерстю. Тож із отари заздалегідь обов'язково виокремлює агресивних баранів, щоб не було поєдинків і стресів у решти членів.

Карликова корова

П'ять цікавих фактів про карликових корів:

 • karlikova korovaКарликова корова – це симпатична домашня тварина, яка в десять разів менша за звичайну корову. Як правило, у холці міні-корови не вищі 90-105 см і важать до 80 кг.
 • Ці тварини дивують не тільки своїм зовнішнім виглядом, але також й іншими якостями. Міні-корови більш поступливі й рідше хворіють, бо вчені шляхом селекції посилили їхній імунітет. Тим не менш, вони дають молоко – від одного до шести літрів на добу, залежно від породи. А їхнє м'ясо вважається дієтичним і подається в найдорожчих ресторанах світу.
 • Їсть карликова корова менше вівці. Тож в якості пасовища їй цілком підійде невеличкий газон на дачі. Та не хвилюйтеся, тварина не пошкодить красу галявини, адже важить мало і має зовсім маленькі копитця.
 • З недавнього часу розведення міні-корів стало дуже популярним серед європейських фермерів. Сьогодні у світі існує 30 порід міні-корів. Найактивніше розведенням і селекцією займаються в Індії, де усіх корів поважають як священних.
 • Молоко карликових корів теж незвичайне. Наприклад, молоко індійської міні-корови породи Вечур дуже близьке за своїми якостями до козячого. Крім того, у ньому міститься більше фосфоліпідів – елементів, які стимулюють роботу нервових клітин, завдяки чому поліпшується розумова діяльність.

Карликова свиня

П'ять цікавих фактів про карликових свиней:

 • karlikova svynjaМіні-пігі, тобто карликові свині давно вже стали модними домашніми улюбленцями. Законодавці цієї моди – голлівудські знаменитості, такі як актор Джордж Клуні та співачка Майлі Сайрус. І не дивно, адже міні-поросята не тільки симпатичні, але й дуже розумні й легко піддаються дресируванню. Наприклад, вони швидше кошенят і цуценят привчаються до туалету. Вони безпечні для алергіків і мають хороший імунітет, тому рідко хворіють, що робить міні-пігів практично ідеальними домашніми улюбленцями.
 • Важить міні-свинка максимум 9 кг. Погодьтеся, зовсім мало в порівнянні зі звичайною хрюшею, вага якої може досягати і 400 кг. Тварина невибаглива в їжі, хоча й схильна до переїдання. Тому пригощати міні-поросят найкраще овочами та фруктами, які не шкідливі для фігури.
 • Міні-свинки дуже охайні – люблять воду і з радістю купаються. А ще, і це дивно, тварини не потіють і не мають характерного запаху, на відміну від своїх великих родичів.
 • Карликові поросята не тільки розумні, а й дуже ніжні і ласкаві, люблять гратися та бешкетувати. Хоча спочатку спілкування можуть бути полохливими, можуть тікати і кумедно повискувати від страху.
 • Розумні та активні, карликові поросят можуть побешкетувати, якщо на них не звертають уваги і не грають із ними. Тому міні-пігів треба розважати, гладить і чесати за вушком і взагалі всіляко спілкуватися з маленькими симпатягами.

 

Три основні причини відвідати наш контактний зоопарк:

 • Тварини не в книжці, не в моніторі, не на екрані телевізора, вони – справжні і раді спілкуванню. Їх можна погладити та нагодувати. Дитяча радість від дотику до руна овечки така велика, що може порівнятися лише із захопленням від годування міні-корови.
 • У спілкуванні з тваринами діти дорослішають морально й інтелектуально, усвідомлюючи єдність природи і людини. Спостерігаючи за зовсім іншим світом зворушливих і чарівних тварин, дитина гармонійно розвивається, стає більш людяною та добрішою. Вона розуміє, як важливо допомагати звірятам, як легко догодити їм лагідним дотиком і морквинкою на долоньці. Тварини не вміють удавати та брехати, діти це відчувають і переповнюються позитивними емоціями.
 • Якщо ваша дитина просить купити їй кішку, собаку, папужку або морську свинку, відвідайте з нею наш контактний зоопарк. Тут діти вчаться дбайливо ставитися до природи, розуміють відповідальність за маленького друга і дізнаються всі нюанси догляду за тваринами. І цілком можливо, що ваш син або дочка погодяться, що утримувати тварину в квартирі – не кращий варіант для маленького друга, який любить простір і прогулянки на свіжому повітрі.